Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa İlçesi ocak kongreleri devam ediyor.
İlçeye bağlı Yiğitler, Erdemli, Kırıkkale, Gaziköy kongreleri 19 Aralık Pazartesi akşamı yapıldı.

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG)  Lefkoşa İlçesi ocak kongreleri devam ediyor.

İlçeye bağlı Yiğitler, Erdemli, Kırıkkale, Gaziköy kongreleri 19 Aralık Pazartesi akşamı yapıldı.

CTP-BG Lefkoşa İlçe başkanı Ali Seylânî, MYK üyesi Birikim Özgür, Lefkoşa İlçe örgütü yöneticileri, Değirmenlik Belediye Meclisi CTP-BG’li üyelerinin katılımıyla gerçekleşen kongrelerde genel olarak ülke sorunları da değerlendirildi.

UBP’nin köylüyü, çiftçiyi, üreticiyi yoksulluğa mahkûm ettiği vurgulanan konuşmalarda Kıbrıs sorununun çözümüne yönelik olarak sürdürülen görüşmelerinde ise bildik UBP ve Eroğlu politikalarının süreci tıkadığı, Kıbrıslı Türklerin çözümden yana imajına zarar verdiği ifade edildi.

Katılımcılar, UBP’nin partizanca işten durdurmalarının ardından partizanca istihdamlara hız verdiğini şimdi de CTP’li Belediyelerin iş yapmasını engellemek için oyunlar oynandığını belirttiler.

Gaziköy Ocak Kongresi de kalabalık bir katılımla yapıldı. Kongrede açılış konuşmasını yapan ilçe sekreteri Mehmet Ceylanlı, CTP’nin örgütlerini kongreleriyle yenileyerek mücadelesini daha da artırmanın adımlarını attığını belirterek, yerel yönetimlerde başarılı olan Değirmenlik Belediyesine karşı UBP İktidarının yapmaya çalıştığı partizanlığa direneceklerini belirtti.

Toplantıda konuşan MYK üyesi Birikim Özgür ise dünyada yaşan hızlı gelişmelerin, ülkemizi de etkilediğini, Kıbrıs’ta da özellikle petrol ve gaz konusunda bir işbirliği durumunun ortaya çıkabileceğini; bu zenginliğin çözümü finanse edeceğini belirtti.

 

 

CTP Basın Bürosu