Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Güzelyurt İlçesi Kadın Örgütü geçtiğimiz gün “Kadın Dayanışma Kokteyli” düzenledi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Güzelyurt İlçesi Kadın Örgütü geçtiğimiz gün “Kadın Dayanışma Kokteyli” düzenledi.

 Güzelyurt CTP ilçe binasında yapılan etkinliğe CTP-BG Güzelyurt Milletvekili Fatma Ekenoğlu, Kadın Örgütü Genel Başkanı Sibel Sorakın, Kadın Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, Parti Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu’nun eşi Ayşe Yorgancıoğlu ve kadın üyeler katıldı.

Kadın Örgütü Güzelyurt İlçe Başkanı Zühre Civa’nın  açılış konuşmasının ardından söz alan CTP-BG Kadın Örgütü Genel Başkan Sibel Sorakın, ülkenin içinde bulunduğu siyasi, ekonomik durum ve Kıbrıs sorunu ile ilgili gelişmelere değindi.

UBP hükümetinin toplumda yarattığı olumsuzlukların toplumun motivasyonunu olumsuz yönde etkilediğine işaret eden Sorakın, CTP-BG’nin her zaman şiarı olan ‘birlik mücadele dayanışmanın’ var olan şartlar altında daha büyük bir önem kazandığını, toplumun her zamankinden daha çok birlik mücadele ve dayanışmaya ihtiyaç duyduğunu vurguladı.

Sorakın’dan sonra üyelere hitap eden CTP-BG Güzelyurt Milletvekili Fatma Ekenoğlu ise Meclis’te bulunan yasa tasarılarıyla ilgili gelişmeleri aktararak tasarılarla ilgili soruları yanıtladı.

Üyelerin eğlenip yılın yorgunluğunu atarken bolca sohbet etme fırsatı buldukları etkinliğin sonunda CTP-BG Kadın Örgütü Güzelyurt İlçesi tarafından katılımcılara hediyeler dağıtıldı.

CTP-BG Kadın Örgütü Genel Başkanı Sibel Sorakın, etkinliğe katılanlara, Cumhuriyetçi Türk Partisinin Kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde 24 Aralık 2011 Cumartesi günü Lefkoşa’da etkinlik yapılacağı bilgisini de aktardı. 

 

CTP Basın Bürosu