Geçitkale Belediyesi CTP meclis üyeleri bugün gerçekleştirilen uyarı greviyle ilgili açıklama yaptı. Üyeler, çalışanların yatırımlarını yapmayan Belediye Başkanı Kıvanç Buhara’nın, belediye çalışanlarına baskı yaparak greve zorladığını ve belediyeye yapılan aşırı istihdamların suçunu hükümete yıkmaya çalıştığını kamuoyu ile paylaştı..

Açıklama şöyle:

Geçitkale Belediyesi’nde bugün yapılan uyarı grevi ile ilgili CTP-BG meclis üyeleri olarak açıklama yapma ihtiyacı duyduk. Kamuoyunu yanıltmaya yönelik yapılan eylem, Geçitkale Belediye Başkanı Kıvanç Buhara’nın baskıları sonucu belediye işçilerinin grev yapmaya zorlanmasıyla gerçekleşmiştir. Grevle ilgili biz meclis üyelerine dahi hiçbir bilgi verilmemiştir.

2009 yılından beridir Sayın Buhara, belediye çalışanlarının sosyal sigorta ve ihtiyaç sandığı yatırımlarını yapmamış ve bunun suçlusu olarak mevcut hükümeti göstermiş ve haksız yere greve gidilmiştir.

Sayın Buhara oy uğruna yıllarca belediye kadrolarına istihdam yaparak kadroları şişirmiş ve içinden çıkılamayacak bir hale getirdiği belediyenin çalışanlarının sosyal sigorta, ihtiyaç sandığı yatırımları yanı sıra maaş artışı ve aylık ödemelerini dahi yapamayacak duruma gelmiştir.

Sayın Buhara’nın yıllarca yaptığı hatalara ve yanlışlara kılıf bulma adına çalışanları kullanarak grev yapma kararı alması bizler adına inandırıcılıktan uzaktır. Sayın Buhara’yı bu baskıcı ve keyfi tutumundan dolayı kınadığımızı belirtir gerçekleri halkımızın bilgisine getiririz.

Geçitkale Belediyesi CTP-BG meclis üyeleri

Süleyman Kamburoğlu

Ahmet Soyal

Esra Zorlu

Şevki Kunna