Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP/BG) heyeti, Hür İşçi Sendikaları Federasyonu (HÜR-İŞ)’i ziyaret etti. Ziyarette konuşan CTP/BG Genel Sekreteri Kutlay Erk, sivil toplum örgütlerine başlattıkları ziyaretlerde önceliği sendikalara verdiklerini; ülkenin sorunları hakkında görüş alış-verişinde bulunmak ve önerileri dinlemek istediklerini söyledi.

Erk, ülkedeki tüm sorunların kaynağı olan Kıbrıs sorununun da çözüm sürecine girmesini umduklarını söyleyerek, emeğin partisi olarak çalışma hayatını daha da iyileştirmek ve bu yöndeki fikirleri dinlemek istediklerini kaydetti.
Erk, HÜR-İŞ’e çalışmalarında başarı dileyerek, “zorlukları beraber aşmak için HÜR-İŞ’in dayanışma içinde olacağı yegâne partinin CTP/BG olduğunu” söyledi.

LATİFOĞLU: BU ZİYARET BİR İLKTİR
HÜR-İŞ Başkanı Yakup Latifoğlu da, CTP/BG’nin ilk kez bir seçim dönemi dışında sendikayı ziyaret ettiğini belirterek, bunun kendileri için bir ilk olduğunu ifade etti.
Ülke sorunlarını karşılıklı konuşmak ve ortak noktada neler yapılabileceğinin belirlenmesinin önemine işaret eden Latifoğlu, geçmişten günümüze hep emeğin partisi olarak hatırlanan partinin iktidarı döneminde bugün, “emeğin değersizleştiği ve karşılığının alınamadığının” görüldüğünü belirtti.
Maaş artışı olmasa dahi, hayatı ucuzlatma anlamında iyileştirmeler yapılabileceğini söyleyen Latioğlu, bugün vatandaşın parasının sürekli olarak cebinden alındığı günler yaşandığını öne sürdü.
Latifoğlu, halkın yaşam seviyesini yükseltecek icraatlar ve, “Göç Yasası” diye adlandırılan yasada aynı işi yapan kişiler arasındaki eşitsizliklerin kaldırılmasını beklediklerini söyledi.
Kıbrıs sorununda çerçeve anlaşmasının çizildiğini ve bu maddelerin HÜR-İŞ’in ilkeleriyle uyumlu olduğunu anlatan Latifoğlu, bu ortak açıklamanın altının nasıl doldurulacağının ilerde görüleceğini, bu anlamda görüşmeci heyete destek vermeyi sürdüreceklerini belirtti.
Latifoğlu, ülkedeki genel sorunlar, iş ve iş hayatıyla ilgili sıkıntılarda CTP/BG’nin “kapısını çalacaklarını” da sözlerine ekledi.