Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği Başkanı Osman Amca ve Yönetim Kurulu Üyeleri, CTP-BG’yi ziyaret ederek Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu ile ülkede yaşanan sorunlarla ilgili olarak görüştü.

Ziyarette konuşan Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği Başkanı Osman Amca ülkede sadece dağların değil her yerin yangın yerine döndüğünü vurgulayarak UBP Hükümeti’nin ülkeyi yaşanmaz hale getirdiğini belirtti.
İnşaat taşeronları olarak emek ve sermayelerini katarak çalışmalarını sürdürdüklerine dikkat çeken Amca, ülkede yaşanan ekonomik krizin kendilerini çok kötü etkilediğini söyledi.
Aş, iş ve gelecek kaygısı duymadan yaşayacakları bir ülke özlemi içerisinde olduklarının altını çizen Amca, bu yüzden siyasi partileri ve sivil toplum örgütlerini ziyaretlere başlayarak yeniden “Bu Memleket Bizim Platformu” ruhunu canlandırmayı hedeflediklerini ifade etti.
 
 
YORGANCIOĞLU: TEK SORUMLU UBP HÜKÜMETİ
CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ise yaptığı konuşmada İnşaat Taşeronları Birliği’nin ülkenin yangın yerine döndüğü tespitinin çok doğru olduğunu vurgulayarak bunun tek sorumlusunun UBP Hükümeti olduğunu söyledi.
UBP’nin 2009 seçimlerinde çok büyük vaatler ile seçildiğine dikkat çeken Yorgancıoğlu, eskiden sadece emekçilere saldıran UBP’nin bugün her kesime saldırdığını ifade etti.
“Ekonomi uçtu” diye açıklama yapan Başbakan İrsen Küçük ve Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın uçan ekonominin kanatlarının olmadığını fark edemediklerini belirten Yorgancıoğlu, Başbakan ve Maliye Bakanı’nın ülkede alım gücünün günden güne düştüğünü görmezden geldiklerini ve insanların daha da fakirleştiğinden bihaber olduklarını sözlerine ekledi.
Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği’nin, “Bu Memleket Bizim” ruhuna geri dönüş çağrısını çok olumlu karşıladıklarını ifade eden Yorgancıoğlu, CTP-BG olarak her zaman bu kavganın en ön saflarında yer aldıklarına ve alacaklarına dikkat çekti.