Lefkoşa barış ateşi ile ısındı

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Gençlik Örgütü Kıbrıs sorununun çözümü için yürütülen müzakerelerde liderlere olan desteğini belirtmek için geçtiğimiz akşam Lefkoşa’nın Selimiye Meydanı’nda barış ateşi yaktı.

Saat 19.00’da başlayan etkinliğe Gıda, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali, CTP Güzelyurt milletvekili Armağan Candan, CTP Lefkoşa İlçe Başkanı Rifat Arşehit, CTP Gençlik Örgütü Başkanı Şehan Tomgüsehan, CTP Gençlik Örgütü üyeleri, Avrupa Genç Sosyalistler Birliği (YES) üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Merih Damdelen de Selimiye Meydanı’nda gerçekleşen etkinlikte sesiyle geceye renk kattı. Damdelen’in müzik dinletisinin ardından CTP Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçe Başkanı Turgut Çalıcı bir konuşma gerçekleştirdi.

ÇALICI: ATEŞKES DEĞİL, BARIŞ DİYORUZ
CTP Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçe Başkanı Turgut Çalıcı yaptığı konuşmasında, Kıbrıs’ta kalıcı ateşkes değil, kalıcı bir barış istediklerini vurguladı. Kıbrıs adasının üzerinde yıllardır emperyalist güçlerin söz söyleme emelleri bulunduğuna dikkat çeken Çalıcı, Kıbrıslı Türkler ve Kıbrıslı Rumlar olarak ortak vatan için birlikte mücadele ettiklerini ifade etti. Gençler olarak savaşın ve birbirine kırdırılmış olmanın acılarını çok iyi bildiklerini kaydeden Çalıcı, ailelerinden ve çevrelerinden yıllarca savaş anıları dinlediklerini ve bu yüzden birleşik Kıbrıs’a hasret olduklarını söyledi.