CTP Kadın Örgütü’nün düzenlediği hafta sonu Dome Hotel’de gerçekleştirilen eğitim kampında, seçim sistemi ve örgütlenme konuları tartışıldı.

Çok sayıda partilinin iki gün boyunca katıldığı toplantılarda Mağusa Milletvekili Sonay Adem ve Doç. Dr. Tufan Erhürman seçim sistemi değişikliği konusunda, Devrim Barçın pratik örgütlenme ve Niyazi Düzgün ise seçim örgütlenmesi hakkında katılımcılara sunum yaptı, bilgi verdi. Açılışa CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Genel Sekreter Asım Akansoy, Kadın Örgütü Genel Başkanı Sibel Sorakın ve merkez yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda kadın örgütü üyesi katıldı.

YORGANCIOĞLU: ELBİRLİĞİ İLE UBP’DEN KURTULMALIYIZ

Açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu, seçim sisteminin değiştirilmesi ve seçim örgütlenmesi konusunda CTP Kadın Örgütü’nün gerçekleştirdiği eğitim kampının önemine değinerek bu tür çalışmaların umut verici olduğunu kaydetti. Ülkenin başında gelmiş geçmiş en kötü UBP Hükümeti’nin bulunduğuna dikkat çeken Yorgancıoğlu, UBP’nin ekonomiyi sıfırladığını, çıkardığı birçok yasanın, aldığı birçok kararın Anayasa Mahkemesi’nden döndüğünü ve en kısa zamanda halkın bu hükümetin elinden kurtarılması gerektiğini söyledi. Yorgancıoğlu, “Çok çalışarak, üreterek halkımızın önünü açarak, hızla gelişerek geleceğimizi kurmalıyız” dedi.

SORAKIN: SİSTEM SÜRDÜRÜLEMEZ

CTP Kadın Örgütü Genel Başkanı Sibel Sorakın ise yaptığı konuşmada ülkenin içinde bulunduğu durumun çok kötü olduğunu, UBP’nin yalan ve yanlışlarla ülkeyi kaosa ve büyük bir çıkmaza sürüklediğini ifade etti. Ülkedeki var olan sistemin sürdürülemez olduğunu vurgulayan Sorakın, toplumun dönüşümünü sağlayacak tek siyasi partinin CTP olduğuna değinerek gerekli yapısal değişikliklerin neler olacağının bugünden belirlenmesinin gerektiğini belirterek katılımcılara teşekkür etti.