Yalanların havada uçuştuğu son seçim döneminde halkımıza cennet vadeden fakat üç yılda memleketi batırarak yaşanmaz hale getiren UBP, halkımızın kurumlarını fütursuzca peşkeş çekip, kaynaklarını olanca aç gözlülüğü ile sömürmeye devam etmektedir.

Günden güne fakirleşen, yaşamını idame ettirebilmek için borçlanmak zorunda kalan halkımızın hayatı yüksek faizler nedeni ile kararmaktadır. Vatandaşımızın yuvası dağılıyor hatta insanımız canına kıyma noktasına kadar gelebiliyor.

Halkımızın sorunlarını bir kenara itip, parti içi iktidar kavgası yürütenler, felakete sürükledikleri ülkemizin üzerinde hükümranlık sürmenin dışında bir kaygı taşımamaktadır. Yoksulluğa, çaresizliğe, kaosa ve yönetim boşluğuna mahkum edilen halkımız, gelecek kaygıları nedeni ile uyku uyuyamamaktadır. Mahkemelerde hükme bağlanan binden fazla mazbata, sahiplerinin korkulu rüyası olmaya devam etmektedir. Mahkeme köşelerinde iktidar savaşı veren UBP, sorunun çözümü için bir önceki yasada olduğu gibi, kimi koruduğu belli olmayan sözde yasal düzenlemelerle günü kurtarmaya çalışıyor.

Halkın sorunlarının üstesinden gelemeyen, yaklaşık altı aydır kurultay dışında hiçbir şeyle ilgilenmeyen, mahkeme koridorlarında çaresiz görüntüler veren Başbakan ve UBP Hükümeti, ülke tarihinin gelmiş geçmiş en beceriksiz, en pespaye yönetimidir. Tarih boyunca böylesine kötü bir yönetim olmadığını artık yalnızca halkımız ve diğer partiler değil, bazı UBP milletvekilleri, bakanlar da dahil olmak üzere UBP’liler de dile getirmektedir.

Kendi kendini bile yönetmekten aciz bu hükümet, aldığı çoğu kararlarla adalet önünde ve toplum nezdinde saygınlığını yitirmiştir. Ülkemiz ve halkımızın menfaati için kendilerinin de istemesi gereken tek şey halkımızın siyasal iradesinin yeniden oluşmasının önünün açılmasıdır. Halkımız, üretim ve gelişimin önünde engel olarak gördüğü UBP Hükümeti’ne verilen yetkiyi geri istemektedir. Kıbrıs Türk Halkı, UBP zihniyetini sandığa gömmek için gün saymaktadır.

 

Özkan Yorgancıoğlu

CTP-BG Genel Başkanı