Dipkarpaz Belediyesi’nde çalışanların grevde olmalarından dolayı çöpler dağ haline dönüştü: Demirci’ye tepki yağıyor!

Dipkarpaz’da belediye çalışanlarının grevde olmasından dolayı toplanmayan çöpler adeta küçük dağlara dönüşmeye başladı. Çalışanlar ve vatandaşlar yaşananlardan Dipkarpaz Belediye Başkanı Mehmet Demirci’yi sorumlu tutarken, seçimlerde Demirci’nin görevden gideceğini söylediler. Dipkarpaz köyünde yaşananların artık çığırından çıktığını ve halk sağlığının tehdit altında olduğunu dile getiren vatandaşlar, Demirci’ye yüklendi. Dipkarpaz halkı, Demirci’nin çalışanların haklarını vermemesinden dolayı çalışanların haklı olarak greve gittiklerini ifade etti.

Dipkarpaz Belediyesi çalışanlarının haklarını alamamalarından dolayı süresiz greve gitmeleri köy içerisinde çöp dağlarının yığın olmasına neden oldu. Dipkarpaz halkı ise bu konuda suçlunun çalışanlar olmadığını, Dipkarpaz Belediye Başkanı Mehmet Demirci’nin işçilerin haklarını vermemesinden dolayı grevin sürdüğünü savundu. Dipkarpaz belediye çalışanları ise grevde olduklarından dolayı binanın önünde oturuyorlar. Çalışanların grevde olmasından dolayı Dipkarpaz’ın hemen her bölgesinde çöp dağları oluşmuş durumda. Bu çöp dağları halkın sağlığını ciddi şekilde tehdit etmeye başladı. Çöp dağlarının etrafında ise birçok haşere üremiş durumda. Özellikle havaların ısınmasıyla birlikte turistlerin de akın ettiği Dipkarpaz bölgesi şu an pislik içerisinde. Dipkarpaz Belediyesi’ne ait belediye binasının içerisinde tuvaletler de pislikten girilemez duruma geldi.

ESNAF ŞİKAYETÇİ
Dipkarpaz esnafı da köyün geldiği durumun tek sorumlusunun belediye başkanı Mehmet Demirci olduğunu dile getirdi. Çalışanların haklarını alamadığı bir ortamda ilk giderilecek mağduriyetin bu olması gerekirken Demirci’nin bunu sağlamak yerine başka istihdamlar yaptığını kaydeden Dipkarpaz esnafı, bunun vatandaşı derinden yaraladığını vurguladı. Dipkarpaz’ın şu an hasta bir durumda olduğunu ifade eden esnaf, 29 Haziran’da yapılacak seçimlerden sonra bu hastalığın giderileceğini ve Dipkarpaz’ın yeniden sağlıklı haline kavuşacağına inanç belirtti.

“DEMİRCİ BU KEZ GİDECEK”
Dipkarpaz Belediye Başkanı Mehmet Demirci’nin turizme yönelik birçok projesi olduğunu her fırsatta dile getirmesi köy halkının tepkisinden kaçmadı. Demirci’nin projeleri hakkında da konuşan Dipkarpaz esnafı, Demirci’nin 2 dönemlik görev süresi içerisinde turizme yönelik herhangi bir projeyi hayata geçirmediğinin altını çizdi. Demirci’nin bu kez görevden gideceğini kaydeden esnaflar, “Dipkarpaz Belediyesi’ne doğru düzgün insanlar gelsin, vatandaş şerefiyle yönetilsin” dedi.

HENÜZ UZLAŞI YOK
Bu arada Dipkarpaz Belediyesi çalışanlarının örgütlü olduğu Belediye Emekçileri Sendikası Başkanı Savaş Bozat yaptığı açıklamada sendika ile başkanın henüz uzlaşamadığını belirtti. En kısa sürede uzlaşı sağlanamaması halinde işlerin daha da çağrından çıkacağını ifade eden Savaş Bozat, yetkilileri göreve davet etti.