Fellahoğlu’ndan davet: Hayatı Paylaşalım etkinliğinde buluşalım!

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı ve CTP-BG Lefkoşa Belediye Başkan adayı Kadri Fellahoğlu, Lefkoşa Özel Eğitim Merkezi’nin düzenlediği “Hayatı Paylaşalım” etkinliğine destek verilmesi için çağrıda bulundu. Fellahoğlu, “Ülkelerin çağdaşlığı engelli vatandaşına verdiği değerle ölçülür. Tüm halkımızı 30 Mayıs’taki yapılacak etkinliğe destek vermeye davet ediyorum” dedi.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası çerçevesinde Lefkoşa Özel Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek yetkililerle görüşen Fellahoğlu, Merkez Müdürü Sezin Yıldırım’dan çalışmalarla ilgili bilgi aldı, merkezin sorunlarını dinledi. Fellahoğlu, sorunlarını yerinde görmek ve ilk ağızdan dinlemek için çeşitli ziyaretler gerçekleştirdiğini ifade ederek hem merkez çalışanlarının Engelliler Haftası’nı kutladı hem de bu zor mesleği icra eden çalışanlara kolaylıklar diledi.

HAYATI PAYLAŞALIM
Merkez Müdürü Sezin Yıldırım, belediye başkanı ve başkan adayı Fellahoğlu’nu merkezlerinde görmekten mutluluk duyduğunu dile getirerek engellilerin sorunlarıyla ilgili belediyeden bazı konularda yardım istedi. Yıldırım 30 Mayıs’ta merkez bahçesinde, “Hayatı Paylaşalım” etkinliği düzenleyeceklerini de söyleyerek halkı etkinliğe destek vermeye çağırdı.

ÇAĞDAŞLIK ENGELLİ VATANDAŞLARA VERİLEN DEĞERLE ÖLÇÜLÜR
Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı ve CTP-BG Lefkoşa Belediye Başkan adayı Kadri Fellahoğlu da engelli bireylerin topluma kazandırılmasının çok önemli bir sorumluluk meselesi olduğunu söyleyerek çağdaş ülkeler seviyesinin ölçütlerinden birinin de engelli vatandaşlarına verdiği değer olduğunu kaydetti. Merkez’in zor şartlarda engellilere hizmet vermeye çalıştığının farkında olduğunun altını çizen Fellahoğlu, gerek Lefkoşa’nın gerekse engelli vatandaşların önündeki engelleri birlikte kaldıracaklarını söyledi. Fellahoğlu, başta Lefkoşalılar olmak üzere tüm halkı engellilerin yaşam koşullarını iyileştirmek için el ele vermeye çağırdı.