CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, “Son günlerde ülkemizde istikrar adına çok sözler söyleniyor. Sanki de yeni keşfedilen moda bir sihirli sözcük gibi kullanılıyor, İSTİKRAR…” dediği açıklamasında UBP Hükümeti’nin ‘istikrarlı’ olduğu konuları sıraladı.

Son günlerde ülkemizde istikrar adına çok sözler söyleniyor. Sanki de yeni keşfedilen moda bir sihirli sözcük gibi kullanılıyor, İSTİKRAR…

Kimileri İrsen Küçük Hükümeti’nin devamını desteklemek için istikrarın gerekliliğinden sıkça söz ederken, kimileri de kurultay öncesinde saf değiştirmeye yani ayıbını örtmeye gerekçe olarak istikrarı diline doluyor. Kısacası istikrar kelimesinin masumiyeti istismar edilerek mevcut yapının devamı halkımıza olağan gösterilmeye çalışılıyor. 2004 öncesinde de o dönemdeki hükümetin istikrarından söz edilmekteydi ama aslında statükonun yani mevcut köhnemiş yapının devamı hedeflenmekteydi. Şimdi sanki ülkemizde halkımızın yararına devam eden bir istikrar varmış gibi aynı nakarat tekrarlanıyor.

Ulusal Birlik Partisi’nin ısrarla ve istikrarlı bir şekilde uygulamaları olduğu kuşkusuz. UBP toplumsal varlıklarımızı peşkeş çekmede ısrarlı ve istikrarlı bir duruş sergiliyor. UBP başka partilerden olanlar yanında parti içi muhalefet yapan UBP’lilere karşı da istikrarlı bir şekilde partizanlık yapıyor. UBP denk bütçe için tasarruf yapmamız gerekir demesine rağmen istikrarlı bir şekilde ve kurultay hesapları için istihdam yapıyor.

Sanayici, işadamı, turizmci, esnaf, kamu görevlileri, işçiler ve muhalefet ülke ekonomisinin kötüye gittiğini hep bir ağızdan söylerken ve günlük yaşam bu söylemi doğrularken, hükümet ısrarlı ve istikrarlı bir şekilde ekonominin uçtuğunu söylüyor. Süt üreticisi, narenciye üreticisi, patates üreticisi ürününü bin bir zahmetle üretip ilgili kurumlara veriyor ama hükümet ısrarla ve istikrarlı bir şekilde ürün bedellerini zamanında ödemiyor.

Borç faizleri nedeni ile ödenemeyecek noktaya gelen borçlar için mazbatalar aralıksız çıkarken UBP Hükümeti ısrarlı ve istikrarlı bir şekilde sorunu çözmemek için etrafından dolaşıyor. Hükümet kendi bildiğini yapma adına ısrarla ve istikrarlı bir şekilde Anayasa’ya aykırı yasalar ve uygulamalar yapıyor.

Kendisini ziyaret eden sendika ve kurumlara her türlü sözü veren hükümet, görüşmelerden sonra ısrarla ve istikrarlı bir şekilde verdiği sözleri tutmuyor. Ülkemiz seçmeni UBP Hükümeti’nin icraatlarından rahatsızlığını dile getirirken hükümet başkanı ise ısrarlı ve istikrarlı bir şekilde Türkiye Hükümeti’nin kendinden memnun olduğunu söyleyerek bundan mutlu oluyor.

Bugünkü hükümeti desteklemek veya iktidar partisi içindeki saflaşmada taraf değiştirmek için gerekçe olarak gösterilen ‘istikrar’, yukarıda yapılanlar ise halkımızın böyle bir istikrara ihtiyacı yoktur. Böylesi uygulamaların halkımıza yararı da yoktur.

Biz istikrarı ülkemizin her alandaki değişimi ile gelişimi olarak değerlendiriyoruz. Halkımızın yaşam kalitesinin, demokrasisinin, insan haklarının ve adalet duygusunun yükseltilmesi olarak algılıyoruz. Halkımızın siyasal iradesini sonuna kadar kullanması olarak değerlendiriyoruz. Bu nedenle hiç kimse ‘İSTİKRARI’ UBP Hükümeti’ni destekleme veya UBP içindeki safını değiştirmeye gerekçe olarak göstermesin.

 

Özkan Yorgancıoğlu

CTP-BG Genel Başkanı