Sosyal Riskleri Önleme Vakfı’na bayram ziyaretinden bulunan CTP-BG Kadın Örgütü Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri kuru gıda ve kıyafet yardımında bulundu.

. CTP-BG Kadın Örgütü Genel Başkanı Sibel Sorakın, “Diğer siyasi kadın kollarından farklı olarak her bayram bu tür yardımları sivil toplum örgütleri aracılığıyla yapmayı tercih ediyoruz” dedi. Vakfın çalışmalarını büyük bir takdirle izlediklerini söyleyen Sorakın, devletin bu alanda çalışan kuruluşlara gerekli yardımları yapmamasından dolayı büyük bir üzüntü içerisinde olduklarının altını çizdi. Yardıma muhtaç, şiddet gören kadınlara kucağını açan bu kurumun toplumsal alanda çok büyük bir hizmeti üstlendiğine dikkat çeken Sorakın, “Hükümetin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı çatısı altında oluşturduğu Kadın Dairesi’ne de şiddetle karşıyız” dedi. Devletin bu alandaki çalışmalarını sivil toplum örgütleri ve yerel yönetimler aracılığıyla sürdürmesi gerektiğini vurgulayan Sorakın, UBP Hükümeti’nin oluşturduğu yapıyla kadınların sorunları ile ilgilenmek yerine partizanca istihdam yapma peşinde olduğunu ifade etti.  
ATAMER: DEVLETTEN YARDIM ALAMIYORUZ!
Sosyal Riskleri Önleme Vakfı Başkanı Derya Atamer ise yaptığı konuşmada CTP-BG Kadın Örgütü yöneticilerine yapmış oldukları bağıştan dolayı teşekkür ederek, “Emin olabilirsiniz ki yaptığınız yardımlar iyi yerlere ve ihtiyacı olan yerlere gidecek” dedi.  CTP-BG Hükümeti döneminde kurulan bir vakıf olduklarını ifade eden Atamer, şu anda devletten herhangi bir maddi yardım almadıklarına dikkat çekerek çok zor şartlar altında yardıma muhtaç kişilere yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi. Her alandan gönüllülerin gelip vakıf bünyesinde katkı kaymaya davet eden Atamer, “Günde bir saat gönüllü olarak çalışacak psikolog, hemşire ve doktora çok ihtiyacımız var” dedi.