Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Girne Kadın Örgütü, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Girne’de geçen yıl ilkini gerçekleştirdiği “Emekçi Kadınlar Panayırının” ikincisini bu yıl 10 Mart Cumartesi yine Girne Barış Parkı’nda halkla buluşturuyor.

 

15 Şubat 2012

 

BASIN AÇIKLAMASI

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Girne Kadın Örgütü olarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Girne’de geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz “Emekçi Kadınlar Panayırının” ikincisini bu yıl 10 Mart Cumartesi yine Girne Barış Parkı’nda halkımızla buluşturuyoruz.

1910 yılında Clara Zetkinin önerisi ile 2. enternasyonal kadınları tarafından; 1857 yılında Amerika’da daha iyi çalışma koşulları ve ücret için mücadele ederken ölen, kadın işçiler anısına ilan edilen 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü ve o günden bu güne eşitlik, gelişme ve barış için uğraş veren tüm kadınları selamlamak, onların mücadelesini daha ileri noktalara taşımak ve kadınlar arasındaki dayanışmayı güçlendirmeyi amaçlıyoruz.

Bu proje ile işsizliğin ilk hedefi olan kadınlarımızın emeğini değerlendirmek için bir ortam yaratıyoruz… Aynı zamanda ülkemizin içinde bulunduğu sosyo-ekonomik-siyasal sorunların sonuçlarını daha ağırlıklı hisseden kadınlarımıza bir soluk aldırıyoruz… Kadınlarımızın yaratıcılıklarını ortaya koyabilecekleri, dayanışacakları ve görüş alışverişinde bulunacakları bir alan oluşturuyoruz.

Panayırda sivil toplum örgütleri kurulacak stantlarda kermes ve veya kadın hakları ile ilgili kendi görüşlerini broşür, pankart v.s ifade edebilecekler. Etkinlik gerçekleştirebilecekler ve/veya Örgütlerini tanıtabilecekler.

Bireysel olarak kadınlarımız da kendilerine ayrılan stantlarda kendi ürettiklerini satabilecekler

Şirketler de günün anlamına yönelik stant açabilirler. Örneğin kadın sağlığı gibi…

Panayır müzik ve çocuklara yönelik etkinliklerle şenlenecek… Aynı zamanda STÖ’nin faaliyet, panel, sergi gibi katkıları ile zenginleşecektir.

Geçen yıl büyük beğeni toplayan ve yoğun ilgi gören Emekçi Kadınlar Panayırına bu yıl ilginin daha yüksek olması beklenmektedir.

Panayırda stant almak ve/veya etkinlik sergilemek isteyen sivil Toplum Örgütleri ve bireylerin başvuruları için kontaklarımız Dr. Özay Kalyoncu Tel: 05338657373. Özlem Öktem Tel: 05488880044 kamuoyuna saygı ile duyurulur

 

 

 

 

CTP-BG GİRNE KADIN ÖRGÜTÜ