CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Lefke Ocak Kongresinde vurguladı:

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) dün akşam (13 Şubat Pazartesi) Kongrede, Lefke Ocak örgütü üyelerinin yanı sıra, CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ve CTP-BG Güzelyurt İlçe yöneticileri hazır bulundu.

Divan Başkanlığını CTP-BG Güzelyurt İlçe Başkanı Burhan Eraslan’ın yaptığı Kongrenin, Divan Sekreterliği görevini ise Güzelyurt İlçe Sekreteri İbrahim Uysal ile Güzelyurt İlçe Yönetim Kurulu üyesi Osman Bican gerçekleştirdi.

İlçe Başkanı Burhan Eraslan’ın kongreyi açış konuşmasının ardından, Parti Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu kongrenin katılımcılarına hitap etti.

Yorgancıoğlu, “Gelmiş geçmiş en beceriksiz hükümet” olarak nitelendirdiği bugünkü UBP hükümetinin, icraatları nedeniyle tüm sektörleri zora soktuğunu, yalnızca emekçilerin değil, esnaf, müteahhit ve sanayiciyi de akıl dışı icraatları nedeniyle bıktırdığını anlattı. Yorgancıoğlu, “UBP’nin sürdürülebilir bir ekonomi uygulaması yok” dedi.

Kıbrıs sorunundaki gelişmelere ilişkin de kongre üyelerine bilgi veren Yorgancıoğlu, durumun iç açıcı olmadığını, Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun görüşme sürecindeki tavrı nedeniyle, BM’den Türk tarafı aleyhine kararlar çıkabileceği sinyallerinin alınmakta olduğunu belirtti.

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, CTP’nin sürdürdüğü mücadelenin, Kıbrıs Türk halkının yaşam kalitesini artırmaya yönelik olduğunu ve bu uğraşın devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Söz alan kongre üyeleri ise, özellikle Lefke ve yöresinin sorunlarına dikkat çekti. Konuşmacılar, Maden şirketi CMC’nin yarattığı ve halen temizlenemeyen çevre kirliğine ilişkin, daha fazla duyarlılık beklediklerini vurguladılar ve Lefke’nin yeniden canlı bir kente dönüşebilmesi için ise, bölgede özellikle turizme yönelik yatırımların artırılması ve Aplıç kapısının açılması gerektiğinin altını çizdiler.

Daha sonra yeni dönem Ocak Yönetim Kurulunun seçimi gerçekleştirildi. Yeni dönem Ocak Yönetimi şu isimlerden oluştu: Başkan Muhteşem Hacımulla, Sekreter Niyazi Toros, Sayman Fehmi Alak, Yerel Yönetim Sorumlusu Pamir Nekipzade, Faal Üye Namık Numan ve Gençlik Örgütü Temsilcisi Fadıl Pamir Nekipzade.

 

 

CTP Basın Bürosu