Belediyecilik proje işi gerçekleştirmek bizim işimiz

Gönyeli Belediye Başkanı ve CTP-BG’nin Gönyeli Belediye Başkan adayı Ahmet Benli, Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler’e ait olan belediyelerin adada ekol haline gelip markalaştığını söyledi. Gönyeli Belediyesi Başkanı Ahmet Benli, “Yıldızlı Belediyecilik” kavramının ipuçlarını açıkladı. Vatandaşların yıldızlı belediyecilik anlayışına kavuşabilmeleri için CTP-BG’yi yerel yönetimlerde seçmeleri gerektiğine değinen Ahmet Benli, CTP-BG’ye ait 9 belediyeyi örnek gösterdi ve bu belediyelerin yaptığı icraatlar sayesinde CTP’nin yerel yönetimlerde markalaştığını dile getirdi.

CTP-BG olarak adada bir ilki gerçekleştirdiklerini ve Gönyeli Belediye meclisine gösterilecek 12 adayın yarısının kadın yarısının erkek gösterildiğini kaydeden Benli, bunun adada ilk kez gerçekleştirildiğini ifade etti. Gönyeli’nin uluslararası normlarda projelendirilmiş tek kent olduğuna vurgu yapan Ahmet Benli, Gönyeli’deki kazı çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.

KAZILMAMAK ÜZERE ASFALTLANDI
Gönyeli’nin içerisinde yürütülen kazı çalışmalarında sona yaklaşıldığını anlatan Ahmet Benli, kentin büyük bir bölümünün altyapı çalışmalarının tamamlandığını ve asfaltlamanın da gerçekleştiğini söyledi. Yapılan asfaltlamaların bir daha kazılmamak üzere yapıldığını belirten Ahmet Benli, 8 yıllık görev süresi içerisinde Gönyeli’ye tam 144 kilometre kanalizasyon döşediklerine dikkat çekti. Su şebekesi ve kanalizasyon yapımı için toplamda 260 kilometre kazı çalışması yapıldığının altını çizen Benli, göreve ilk geldikleri dönemi hatırlattı ve Gönyeli’nin yollarının çukurlardan oluştuğunu açıkladı.

“SORUMLULUKLARI YERİNE GETİRİRSENİZ YILDIZ OLURSUNUZ”
CTP-BG’nin yerel yönetimlerde markalaştığına da vurgu yapan Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, markalaşmadan dolayı “Yıldızlı Belediyecilik” denildiğini belirtti. Yıldızlı belediye olabilmek için sorumlulukların yerine getirilmesi gerektiğinin altını çizen Ahmet Benli, “Sorumluluklarınızı yerine getirirseniz parlayan belediye haline gelirsiniz” dedi. Ülke genelinde CTP-BG’li belediyelerin bir ekol haline geldiğinin herkes tarafından kabul edildiğine dikkat çeken Benli, bu genel kanının da CTP-BG’nin yeni aday gösterdiği yerlerde vatandaşa güven salgıladığını söyledi.

“HİZMET TECRÜBEMİZ VAR”
CTP-BG’li 9 belediye başkanı olarak halka hizmet etme konusunda son derece tecrübeli olduklarını ifade eden Benli, CTP-BG’li belediyelerin farkının buradan ortaya çıktığını dile getirdi. Adaya sosyal belediyecilik anlayışının CTP-BG’li belediyeler tarafından getirildiğine vurgu yapan Benli, gençlere, kadınlara ve yaşlılara yönelik birçok sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdiklerini anlattı. CTP-BG’li belediyelerin hizmette eşitliği savunduğunu ve renk farkı gözetmeksizin halka hizmet verdiğini kaydeden Benli, Güzelyurt’ta sel felaketi yaşandığında ilk yardıma koşan belediyenin Gönyeli Belediyesi olduğunu hatırlattı.