Fellahoğlu: “Engelleri hep birlikte kaldıracağız”

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı ve CTP-BG Lefkoşa Belediye Başkan adayı Kadri Fellahoğlu 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle başlattığı ziyaretlerini sürdürüyor. Fellahoğlu ve ekibi bugün Lefkoşa Özel Eğitim ve Özel Eğitim İş Merkezi’ni ziyaret ederek merkezin sorunlarını dinledi.

Belediye ile merkez arasında kurulabilecek işbirliği konularının detaylarını görüşen Fellahoğlu, Özel Eğitim İş Merkezi’nde eğitim gören çocukların bulunduğu sınıfları ziyaret etti. Fellahaoğlu’na, Merkez Müdürü Soner Öyken eşlik ederek merkez hakkında bilgi verdi. Merkez Müdürü Soner Öyken, belediye başkanı Fellahoğlu’nu merkezlerinde görmekten duyduğu mutluluğu dile getirerek engellilere ve özel eğitime gereksinim duyan insanların sorunlarına gösterdiği yakınlık ve hassasiyet için teşekkür etti.

MERKEZ MİSYONU ÇOK ÖNEMLİ
Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Kadri Fellahoğlu da görüşmede yaptığı konuşmada engelli bireylerin topluma kazandırılmasının önemini dile getirerek merkezin bu bağlamda çok önemli bir misyonu yerine getirdiğini söyledi. Engelli bireylerin eğitiminin çok önemli olduğuna dikkat çeken Fellahoğlu, bu konuda merkezi hükümetlere, yerel yönetimlere, iş insanlarına hatta vatandaşlara sorumluluk düştüğünü kaydederek zor durumda olmasına rağmen LTB olarak daima bu sorumluluğu yerine getirmeye çalıştıklarını dile getirdi. Fellahoğlu, “Engelleri hep birlikte kaldıracağız. Yardımdan asla kaçmayacak engelli kardeşlerimize daima destek olacağız” dedi.