Mağusa’da CTP-BG kadın kitle toplantısı yapıldı… Toplantıda konuşan CTP-BG genel Başkanı, Başbakan Ferdi Sabit Soyer temel hedefin gayrı safi milli hasılayı artırmak olması gerektiğini vurguladı.

 Mağusa’da CTP-BG kadın kitle toplantısı yapıldı… Toplantıda konuşan CTP-BG genel Başkanı, Başbakan Ferdi Sabit Soyer temel hedefin gayrı safi milli hasılayı artırmak olması gerektiğini vurguladı.

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Mağusa Kadın Kolu’nun gerçekleştirdiği kitle toplantısında konuşan CTP-BG Genel Başkanı, Başbakan Ferdi Sabit Soyer, temel hedefin gayri safi milli hasılayı büyütmek olması gerektiğini kaydederek, bunun gerçekleşmesi halinde işsizlik dahil birçok ekonomik sıkıntının aşılacağını vurguladı.

CTP-BG kadın kolu geçtiğimiz Cumartesi günü (7 haziran 2008) Mağusa Belediye binasında, CTP-BG Genel Başkanı,  Başbakan Ferdi Sabit Soyer’in de bir kitle toplantısı gerçekleştirdi.

Kitle toplantısına, Soyer’in yanı sıra CTP-BG Mağusa İlçe Başkanı Ali Gulle, CTP-BG Kadın Kolları Başkanı Emel Kişi, CTP-BG Mağusa Kadın Kolları Başkanı Dudu Soyer, bazı milletvekilleri ve üye kadınlar katıldı.

Toplantıda konuşan Başbakan, CTP-BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer, ülkede ekonomik gelişim ve her yönden ilerleme yaşanmakta olduğunu söyledi.

Çözüme ulaşabilmek için ekonominin de gelişmesinin gerekliliğine işaret eden Soyer, hedefin Malta’nın ekonomik seviyesini yakalayıp 4 milyar euroya çıkarmak olduğunu vurguladı.

Gayri safi milli hasılada gerçekleşecek büyümenin işsizlik dahil birçok sıkıntının aşılmasına neden olacağının altını çizen  Soyer şöyle konuştu:

“Taşıma suyla değirmen dönmez. Evin ve değirmenin sahibi olmalıyız… Gayrı safi milli hasılayı artırmayı temel hedef olarak almalıyız. Eğitimi, sağlığı, tarımı koordineli bir şekilde yürütmek ve verimliliği artırmak zorundayız…”

Toplantıda CTP-BG Mağusa Kadın Kolu Başkanı Dudu Soyer de bir konuşma yaparak kadınların örgütlenmesinin önemine dikkat çekti.

Dudu Soyer, kitle toplantısının, hükümetin bugüne kadar gerçekleştirdiği birçok icraatı duyurmak amacıyla gerçekleştirildiğini ifade etti.

CTP-BG Kadın Kolları Başkanı Emel Kişi de, kadın kolunun partinin örgütlenmesine etkin olduğu gibi kadının siyasette yer alması için de çalışmalar yaptığını belirtti.

Siyasette kadınlar eşit bir konuma gelmesi durumunda ayrı bir çalışmaya da gerek kalmayacağını ifade eden Kişi, bulunulan şartlarda kadın kollarının partide yer alması gerektiğini çünkü kadınların siyasi yaşamda yeterince yer almadığını kaydetti.

Kişi, kadınlar siyasette ve karar alma mekanizmalarında yer aldığı takdirde kadın kollarına da gerek kalmayacağını söyledi.

CTP-BG Mağusa İlçe Başkanı Ali Gulle de, hükümetin birçok icraat yaptığını söyledi ve  hükümetin izlediği siyasettin halkla bütünleştiğinin altını çizdi. Gulle konuşmasında hükümetin gerçekleştirdiği yatırım ve hizmetlerden örnekler verdi.