Cumhuriyetçi Türk partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa İlçesi Mesarya bucağı geçtiğimiz hafta içerisinde oluşturularak ilk kongresiyle yönetimini de seçti.

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Lefkoşa İlçesi Mesarya Bucağı,  gerçekleştirilen ilk kongeresi ileyönetimini oluşturdu.

 

Cumhuriyetçi Türk partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa İlçesi Mesarya bucağı geçtiğimiz hafta içerisinde  oluşturularak ilk kongresiyle yönetimini de seçti.

Cihangir Spor Kulübü’ne gerçekleşen kongreye, kalabalık bir üye ve sempatizan grubu yanında CTP-BG Genel Başkanı, Başbakan Ferdi Sabit Soyer, CTP MYK üyeleri ve Lefkoşa milletvekilleri Özkan Yorgancıoğlu ve  Ahmet Barçın, Sağlık Bakanı Eşref Vaiz, bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Salih Usar, Tarım bakanı Önder Senaroğlu, Lefkoşa İlçe Başkanı Kadri Fellahoğlu, lefkoşa milletvekilleri Ali Seylani, Mustafa Yektaoğlu ile İskele milletvekili , Mehmet Ceylanlı da katıldı.

Demokrasi şehitlerine saygı duruşu ile başlayan kongrenin Divan Başkanlığını Ali Seylani  üstlendi. Sırasıyla lefkoşa İlçe Başkanı Kadri Fllahoğlu ile Başbakan, CTP-BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer’in konuşmalarının ardından bucak yönetiminin seçimine gidildi. Başkanlık seçimine tek aday olarak katılan Mehmet Erzen, Meserya Bucak örgütünün ilk başkanı olurken, 6 kişilik yönetim kuruluna Aytaç Üretici, Mehmet Reis, Yıltan Hüdasoy, Hüseyin Semagezdi, Alkan Çoban ve Mehmet Menteşoğluları seçildi.

Mesarya Bucağı, Mesarya’nın genişleyen bir bölge olması yanında son dönemde 15 köyün Değirmenlik belediye sınırlarına dahil edilmesine paralel olarak CTP-BG’nin bölgedeki örgütlenme yapısını düzenlemek ve tüzüğüne uygun hale getirerek koordinasyonu sağlamak amacı ile oluşturuldu.

 

 

 

CTP Basın Bürosu