CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, UBP hükümetinin beceriksiz ve duyarsızlığı sonucu ortaya çıkan olumsuzluklara ek olarak yapılan zamlarla halkın yaşamını her geçen gün daha çekilmez hale geldiğini vurgulayarak, “seçim öncesinde yalan vaatlerle ve halkımızı aldatarak oturduğu koltukları, kendi halkının mutluluğundan çok daha fazla önemseyen UBP Hükümetinin artık halkımıza hesap verme zamanı gelmiştir” dedi.

BASINA AÇIKLAMA

 

Öngörüsüzlüğü ve yönetim beceriksizliği nedeni ile ülkemiz ve halkımızı her geçen gün biraz daha fazla uçuruma sürükleyen Ulusal Birlik Partisi Hükümeti, şimdi de benzine yaptığı zamla toplu taşımacılığın olmadığı ülkemizde halkımızın yaşam kalitesini daha da zorlaştırmıştır.

Ulusal Birlik Partisi Hükümetinin yanlış politikaları nedeni ile işsizliğin en yoğun olduğu bölgelerden biri olan Güzelyurt bölgesinde, 60-70 bin ton narenciye dalında kalmış, üreticiler perişan olmuş, borçlarını ödeyemez duruma gelmişlerdir.

Ulusal Birlik Partisi Hükümetinin göz yumması nedeni ile Lefkoşa Belediyesi’nin ve daha önemlisi belediye çalışanlarının içine düştüğü durum içler acısıdır. Aylardır maaş ve ücretlerini alamayan çalışanlar bir taraftan evlerine ekmek götürememekte diğer taraftan bankalara olan borçlarını ödeyememektedir. Lefkoşa Türk Belediyesi’nin bu noktaya gelmesinde Belediyenin yöneticileri kadar ve hatta daha fazla bu günlere gelinmesine seyirci kalan UBP Hükümetinin de sorumluluğu vardır. Çaresiz kalan işçilerin eylemleri karşısında Hükümet, Başbakanlık önüne giden çalışanlara şefkatli yüzünü göstereceğine, sopalı elini göstermektedir.

Gelişen olumsuz ekonomik koşullar karşısında esnafımız siftah yapmadan kepenk kapar veya kapısına kilit vurur; maaş ve ücretlere iki yıldır artış yapılmaz; narenciye dalında kalır üretici perişan olur; belediye çalışanları emek ve alın terlerinin karşılığını alamazken benzine, tüp gaza ve üretim girdisi olan elektriğe, mazota ve hayatın diğer alanlarına UBP hükümeti tarafından %100 ü aşan zamlar yapılması halkımıza ihanetten başka bir şey değildir.

Bütün bunlar yaşanırken bakanların altlarına yeni arabalar almaları, transfer edilen Milletvekillerine devlet kasasından danışmanlık ücreti adı altında Yüz milyarlarca TL rüşvet verilmesi, hesabını muhakkak soracağımız gelişmelerdir.

Seçim öncesinde yalan vaatlerle ve halkımızı aldatarak oturduğu koltukları, kendi halkının mutluluğundan çok daha fazla önemseyen UBP Hükümetinin artık halkımıza hesap verme zamanı gelmiştir.

 

Özkan Yorgancıoğlu

CTP-BG Genel Başkanı