CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, bugün Sarayönü’nde buluşacak olan ilerici ve barışsever
Kıbrıs Türklerinin, sadece Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yaşananları değil, bu ülkeyi 40 yıldır yöneten
zihniyeti protesto etmek için güçlerini birleştirdiğini söyledi.

Bugün Sarayönü’nde buluşacak olan ilerici ve barışsever Kıbrıs Türkleri, sadece Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yaşananları değil, bu ülkeyi 40 yıldır yöneten zihniyeti protesto etmek için güçlerini birleştiriyor. Belediye Emekçileri Sendikası’nın organize ettiği ve bugün saat 18.00’da gerçekleşecek mitingde, CTP-BG olarak bizler de LTB çalışanlarının haklarını savunmak ve yeni bir sistem istemiyle tarihi meydandaki yerimizi alacağız.

Yolsuzluklardan, hesap verilmemesinden, başıboş uygulamalardan, demokrasi dışı tavırlardan, vurdumduymazlıktan, toplumun iradesini hiçe sayanlardan ve bu düzenden yararlananlardan bıkan halkımızla birlikte geleceğimize ve irademize sahip çıkarak bugün çok güçlü bir cevap vereceğiz. Sonrası ise el birliğiyle ve büyük fedakarlıklarla gerçekleşecek. Evimizi kendimiz düzenleyeceğiz, kendimiz yöneteceğiz ve geleceğimizi kendimiz kuracağız.

Tutsak olmadığımız adil bir geleceği birlikte yaratacağımız halkımıza bir kez daha sesleniyorum. Çocuklarımıza bizden gururla bahsedecekleri bir gelecek bırakmak istiyorsak bugün Sarayönü’nde buluşalım.

 

Özkan Yorgancıoğlu

Genel Başkan