CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Lefkoşa Türk Belediyesi denetimleri hakkında görüş almak amacıyla bugün Sayıştay Başkanı Osman Korahan ile görüştü. Korhan, özverili çalışmaların ardından sonuca çok yaklaşıldığını açıkladı.

Ziyarette konuşan CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, ülkenin kanayan yarası olan LTB hakkında Sayıştaylığın yerine getireceği denetim faaliyetlerinin hayati bir öneme sahip olduğuna dikkat çekerek bu konuda gelinen son aşamayla ilgili olarak bilgi alışverişinde bulunmak için bu ziyareti gerçekleştirdiklerini belirtti.

 

DENETİM TAMAMLANMAK ÜZERE

Sayıştay Başkanı Osman Korhan ise Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yapmakta oldukları denetimin son dört yılı kapsayan genel bir çalışma olduğuna değinerek belediyede yaşanan grevler nedeniyle bilgi ve belge almada sıkıntılar oluştuğundan dolayı gecikmeler yaşandığını ifade etti. Yaşanan olumsuzluklara rağmen özverili bir çalışma neticesinde sonuca çok yaklaştıklarına değinen Korahan, LTB ile ilgili denetim raporlarının tamamlanır tamamlanmaz kamuoyunun bilgisine getirileceğini söyledi.

 

DAHA HIZLI VE DAHA VERİMLİ BİR SAYIŞTAYLIK İÇİN…

Sayıştaylık kurumunun ülkede daha verimli ve hızlı çalışmalar gerçekleştirebilmesi için Sayıştaylık Yasası’nın güncellenmesi ve nitelikli personel sayısının daha da artırılması konusunda destek isteyen Sayıştay Başkanı Osman Korhan’ın taleplerini değerlendiren Yorgancıoğlu, CTP-BG olarak talepleri olumlu karşıladıklarını ve bu konuda her platformda destek olacaklarının sözünü verdi.