Partizanlık, UBP Yöneticileri ile özdeşleşen ve halkımızın ezbere bildiği bir gerçektir. Bu hükümet döneminde hayatın bütün alanlarında atılacak her adım UBP’nin elit yöneticilerinin partizanlık süzgecinden geçirilerek atılır.

Bütçenin içinde bulunduğu ekonomik açmazlara rağmen özellikle de istihdamlar, ayrıcalıklı UBP’lilerin yararlandırılmasında bir araç olarak kullanılmaktadır.
Sıradan, inançlı UBP’lilere ‘bekleyin, imkan olduğunda size haber vereceğiz’ denilirken özellikle kurultay öncesi ayrıcalıklı ve delege olan UBP’lilere sessiz sedasız geçici memur ve geçici işçi adı altında işbaşı yaptırılmaktadır. Hem de istihdamlar ehil olup olmadığına, kamunun ihtiyacı olup olmadığına bakılmaksızın devam etmektedir.
Geçtiğimiz günlerde işe başlayanların sayısı yüzleri geçti ve kurultay süreci tamamlanana kadar da ilçelerin önde gelen UBP’lilerinin yakınlarının isimlerinin istihdam için toparlandığı kulağımıza kadar geliyor. UBP bunun için yüzlerce partizanca istihdamı daha önüne hedef olarak koymuş bulunmaktadır.
Önümüzdeki günlerde ise UBP’nin Telefon Dairesi’nden, yeni bir şirket kuracağı gerekçesi ile kadrolarını başka dairelere kaydırarak boşa çıkardığı ve boşalttığı yerlere yeni şirket adına yüzlerce ayrıcalıklı UBP’liyi istihdam yapacağı gerçeği ile karşı karşıya kalacağımızdır. Kurulacak şirketin bağlı olduğu Bakanın bu hazırlıkları son sürat devam etmektedir. Böyle davranarak kendine yakın bir kadro oluşturarak parti içi gücünü artırmaya çalıştığı çok açıktır. Zaten Başbakan ve yetkililer istihdamların partizanca devam edeceğini parti toplantılarında pervasızca söylemektedirler.
Ülkemizde bütün kesimler iflasın eşiğine gelmişken, üreticiler alın teri karşılığı olan ürün bedellerini alamazken, devlet diğer mali yükümlülüklerini yerine getiremezken, halkımızın diğer kesimlerini ötekileştirerek yalnızca ayrıcalıklı UBP’lilere iş sağlaması, siyasi tarihi boyunca UBP’nin mayasında olan bir alışkanlıktır. Bugünkü iktidar için önemli olan halkımızın ortak çıkarları değil, küçük bir azınlığın çıkarlarıdır. Böyle bir yaklaşım doğru olmadığı gibi bunu kabul etmemiz de mümkün değildir.
 
Özkan Yorgancıoğlu
CTP-BG Genel Başkanı
14.08.2012