CTP-BG Genel Sekreteri Asım Akansoy, yarın gerçekleşecek büyük mitingte toplumsal varoluş kavgası verileceğini
belirtti. Akansoy yazılı açıklamasında geleceğine sahip çıkan herkesi Sarayönü’ndeki mitingte buluşmaya çağırdı.

BASIN AÇIKLAMASI

Değerli yurttaşlar;

Lefkoşa Türk Belediyesi’nde ortaya çıkan yolsuzluklar ve usulsüzlükler UBP’nin yürüdüğü karanlık yolu hepimize göstermekle kalmayıp, yeni bir sistemin ihtiyacını da çok net bir şekilde ortaya çıkarmıştır. Kirli ilişkiler, kirli yönetimler ve kirli zihniyetlerle Kıbrıs Türk halkının geldiği nokta 21. yüzyılda çöpleri toplanmayan, suçluları adalete teslim edemeyen, gasp edilen haklarına ve satılan özvarlıklarına sahip çıkamayan, edilgen bir durumdur.

Halktan aldığı yetkiyi fütursuzca kullanan UBP’li yetkililer, yalanlarla oturdukları iktidar koltuklarını korumak uğruna mahkeme koridorlarında dirsek çürütmekte, ikiye bölünen partilerinin iç yüzünü tüm topluma göstermektedirler. Utanç verici olan bu durum tarihimizde kara bir leke olarak yerini almıştır ancak bundan daha mühim olan Kıbrıs Türk halkının iradesini geri alacağı günün tarihe geçmesidir.

Toplumsal Varoluş ve Barış Platformu etrafında toplanan sivil toplum örgütleri, sendika ve siyasi partiler 14 Kasım Çarşamba saat 18.00’da Sarayönü’nde Kıbrıslı Türklerin varoluşu, kendi kendine yetmesi ve kendi kendini yönetmesi için birleşiyor.

CTP-BG Genel Sekreteri olarak geleceğine sahip çıkan, bu ülke için hayalleri olan herkesi yarın orada olup, mücadeleyi yükseltmeye davet ederim. Yarın, üzerimizde oynanan oyunları, hakkımızı çalanları ve geleceğe dair umutlarımızı karartanları protesto etme günüdür.

Vesayet rejimine son vereceğimiz adımları atmak, ekonomik, sosyal ve siyasi düzenini adalet ve eşitlik temelinde, halk yararına yeniden kurmak için buluşuyoruz.

 

Asım Akansoy

Genel Sekreter