Dr. Zerrin Akalın Parkı ağaçlandırılacak

Cumhuriyetçi Türk Partisi Lefkoşa İlçesi Ortaköy Ocak Örgütü tarafından organize edilen ve sivil toplum örgütlerinin de desteklediği Dr. Zerrin Akalın Parkı’nı ağaçlandırma etkinliği 15 Ekim Cumartesi saat 16.30’da Lefkoşa’da gerçekleştirilecek.

Cumhuriyetçi Türk Partisi Lefkoşa İlçesi Ortaköy Ocak Örgütü tarafından organize edilen ve sivil toplum örgütlerinin de desteklediği Dr. Zerrin Akalın Parkı’nı ağaçlandırma etkinliği 15 Ekim Cumartesi saat 16.30’da Lefkoşa’da gerçekleştirilecek. Tabipler Birliği, Diyaliz ve Böbrek Hastaları Dayanışma Derneği, Lefkoşa Türk Belediyesi ve Sağlık Dernekleri Platformu’nun desteklediği etkinlikte Akalın’ın ismiyle yaşayacak park yeşillendirilecek. Zeytin, defne, harnup ve narenciye ağaçlarının dikileceği etkinlik bölge halkının katılımıyla gerçekleşecek.

ERHÜRMAN: ONU ASLA UNUTMAYACAĞIZ
Konuyla yakından ilgilenen CTP Genel Sekreteri Tufan Erhürman, parkın geliştirilmesi için planlanan projenin ilk etabı olan ağaçlandırma etkinliğine katılım için çağrı yaptı. Lefkoşa Türk Belediyesi’nin CTP’li meclis üyeliğini de yapmış olan Akalın’ın Lefkoşa halkı ve genelde Kıbrıs halkı için vermiş olduğu hizmetlerin unutulmayacağını kaydeden Erhürman, “Zerrin Akalın, Partimizin, Partililerimizin ve Kıbrıs Türk halkının asla unutmayacağı, unutturmayacağı, çok erken, çok zamansız kaybettiğimiz bir değerdir. Akalın’ın düşüncelerini ve ideallerini yaşatmak bundan sonra bize düşmektedir. Bu Park, onu asla unutmayacağımızın, unutturmayacağımızın en güzel sembolü olacaktır. Ağaç çeşitleri seçilirken bölge halkının hem yeşil alandan hem de ağaçlardaki ürünlerden faydalanmasını amaçladık. Parkın geliştirilmesi için bu etkinlik ilk etap olacak. Daha sonra parka çeşitli eklemeler yapılması planlanıyor. Bu projede emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.