CTP-BG Kadın Örgütü, Türkiye’de örgütlü Eşitlik ve Demokrasi Partisi (EDP)’nin Marmaris’te düzenlediği kadın kampına katıldı.

İki gün süren kampta kadının siyasetteki yeri ve kadın faaliyetleri tartışıldı. Kampın ilk gününde EDP MYK Üyesi Betül Yarar, “Feminist Hareketin Tarihi ve Güncel Durumu” konusunda sunum yaptı. Yeşiller Partisi’nden Ayşe Akdeniz’in “Ekofeminizm” konulu sunumunun ardından birinci günü tamamlayan yaklaşık 70 kadın akşamüstü denizinin ardından gece de birlikte eğlendi.
CTP’Lİ KADINLAR KIBRIS’I ANLATTI
EDP ve Yeşiller Partisi kadınları, ikinci günü oldukça yoğun geçirdi. İkinci gün iki gruba ayrılan kadınlar, “Kadınlar İçin Nasıl Bir Parti” konusunu program ve tüzük olarak iki koldan inceleyip, tartıştı. Verilen kısa aranın ardından, EDP MYK Üyesi Ayla Şeşan’ın sunumuyla “Karma Örgütlerde Kadın Faaliyeti” konusu işlendi. Kamp, CTP Kadın Örgütü’nden Eğitim Sekreteri Çelen Özkaynak ve Mali Sekreter Cangül Garip’in, örgütün çalışmaları, Kıbrıs’ta kadının sosyal, kültürel ve siyasetteki yerinin aktarıldığı sunum ile tamamlandı.