CTP Gençlik Örgütü Lefkoşa İlçesi’nden anlamlı ziyaret…

 Lefkoşa İlçesine bağlı Cumhuriyetçi Türk partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) mensubu gençler geçtiğimiz hafta Özürlüler Derneğini ziyaret ederek Özürlüler Derneği Başkanı Mustafa Çelik’ten dernek ve hedefleri hakkında bilgi aldı. CTP’li gençler daha sonra derneği gezerek yapılan çalışmaları yerinde gözlemledi.

Ziyaretin ardından açıklamada bulunan CTP Lefkoşa İlçesi Gençlik Örgütü yetkilileri, ziyarette toplum için en güzel örneklerden birini oluşturan derneğin kararlı ve özverili çalışmalarına tanıklık ettiklerini kaydederek, “burada, hedefe umudun gölgesinde dinlenerek değil, engelleri aşarak, yürüyerek varılacağını görerek kendimize anlamlı bir ders çıkardık” dedi.

Kıbrıs Türk gençleri olarak hayata sıkıca tutunmak gerektiğine inandıklarını kaydeden gençler, “İçinde yaşadığı  toplumun sorunları ve gereksinimlerine duyarlı, adasının, halkının geleceğini düşünen, toplumun ilerlemesiyle şekillenebilecek onurlu bir mücadele sürdürmeliyiz . Özürlü insanlarımızı sadece özürlüler gününde değil, yaşamın her anında düşünmeli, yaşamlarını yaşadıkları köy kasaba ve kentlerde özgürce hareket edebilecekleri ortamda herkesle eşit şartlarda sürdürebilmeleri için gereken düzenlemelerin yapılmasını  sağlamak konusunda baskı unsuru oluşturmalıyız” şeklinde konuşarak, Dernek Başkanı Mustafa Çelik, Dernek astbaşkanı ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Uzman Fizyoterapist Beliz Belgen, Fizyoterapist Ender Angın, Fizyoterapist Ünal Aras yanında duyarlı davranarak derneğe destek veren herkese teşekkür ettiler.