Cumhuriyetçi Türk partisi Birleşik Güçler Genel Başkanı

 Cumhuriyetçi Türk partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı, Başbakan Ferdi Sabit Soyer, CTP-BG’nin adada gerçekleşmekte olan atılımların sorumluluğunu taşıdığını vurguladı.

CTP-BG Gaziköy Ocak Örgütü, 16 Şubat 2008 Cumartesi günü Gaziköy’de düzenlenen törenle açıldı.

CTP-BG Lefkoşa İlçesi tarafından gerçekleştirilen törene Başbakan, CTP-BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer, Lefkoşa İlçe Başkanı, CTP-BG Lefkoşa Milletvekili Kadri Fellahoğlu ve parti yetkilileri ve Gaziköylüler katıldı.

Açılışta Gaziköylülere seslenen CTP-BG Genel Başkanı, Başbakan Ferdi Sabit Soyer, CTP-BG’nin iktidarda bulunduğu sürece gerçekleştirilen hizmetler ve projelerle ilgili bilgi verdi.  CTP-BG’nin adada gerçekleştirilen tüm atılımların sorunluluğu taşıdığının ve bunun bilinciyle çalıştığının altını çizen Soyer, işsizliğin kuzey Kıbrıs’taki en büyük sorunlardan bir olduğunu, bu nedenle de yeni istihdam alanları açacak olan özel sektördeki atılımların gerçekleşmesi için çaba gösterdiklerini vurguladı. Soyer, “Çünkü onlara karşı sorumlu olduğumuz gençlerimiz var ve bu gençler bu adadan göç etmeyecek, burada yaşamaya devam edeceklerdir.” Şeklinde konuştu.

Lefkoşa İlçe Başkanı Kadri Fellahoğlu ise açılışta yaptığı konuşmasında, Gaziköy’de bir avuç insanla başlayan mücadelenin bugün örgütlenme aşamasına ulaştığını görmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.