Cumhuriyetçi Türk Partisi

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa İlçe Örgütü Lefkoşa’ daki Terminal Taksi Durağı?nı ziyaret etti.

CTP İlçe Başkanı ve Lefkoşa Milletvekili Kadri Fellahoğlu başkanlığındaki CTP Lefkoşa Milletvekili Ali Seylani ve CTP Lefkoşa İlçesi Yönetim Kurulu Üyeleri Ülviye Arşehit, Haluk Mut ve Hüseyin Devaşan?ın bulunduğu heyet, taksicilerin sorunlarını dinledi.

Ziyarette taksiciler, Lefkoşa’da açılacak yeni iki otel için ?T? izni verilmemesini talep ederlerken devlet misafirlerinin taşınmasında sürekli aynı kişinin görevlendirilerek tekel oluştuğunu yönünde uyarılarda bulundular.

 ?T? plakalarının devrinde 6 asgari ücret ödemenin çok fazla olduğunu ve otellerin yolcu taşımasının sektörünü zora soktuğunu da belirten taksiciler, Özellikle Ercan Havaalanı ile şehir merkezleri arasında otobüs taşımacılığının başlanmasının sektörü tamamen iflasa götüreceğine dikkat çektiler.

Lefkoşa’daki tüm sivil toplum Örgütlerinin olduğu gibi, Lefkoşa’da görev yapan taksicilerin sorunlarını da kendi sorunları olarak kabul ettiklerini belirten CTP Lefkoşa İlçe Başkanı Kadri Fellahoğlu ise, taksicilerin kendilerini bir süre önce ziyaret ettiklerini anımsattı. Fellahoğlu, “Taksicilerin sorunları öğrenip, ilgili mercilere iletiyoruz. çözümü hep birlikte bulacağız. Bunu başarabilmemiz için diyalog içerisinde olmalıyız” şeklinde konuştu.