CTP Gençlik Örgütü Mağusa İlçesi, “Özgürlük İçin Direniş” sloganıyla dayanışma yemeği düzenledi

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel başkanı Özkan Yorgancıoğlu, UBP’nin ülkede sadece barışı engellemekle kalmadığını, adalet ve demokrasiyi de uygulamalarıyla katlettiğini kaydederek, iktidardan gönderilmesinin zamanının geldiğini vurguladı.

CTP Gençlik Örgütü Mağusa İlçesi’nin düzenlediği dayanışma yemeğinde dün akşam büyük bir katılımla gerçekleşti. Yemeğe CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, CTP Gençlik Örgütü Genel Başkanı Ürün Solyalı, CTP Mağusa İlçe Başkanı Ali Gulle yanında EDON’dan 5 kişilik bir heyet de katıldı.

“Birlik mücadele dayanışma” sloganlarının sıklıkla atıldığı gecede ilk sözü alan CTP Gençlik Örgütü Mağusa İlçesi Başkanı Hüseyin Aranır;  iktidara giden yolda birlik, mücadele ve dayanışmanın son derece önemli olduğunu vurguladı. Aranır, UBP tarafından büyük bir sıkıntı içine sokulan ülkenin güzel günlere ancak CTP-BG ile gidebileceğini kaydederek, bu yolda tüm güçleriyle mücadele edeceklerini kaydetti.

Daha sonra söz alan CTP-BG Mağusa İlçe Başkanı Ali Gulle; UBP Hükümetinin, 2009 Genel Seçimlerinde halka vermiş olduğu sözlerin aksini uyguladığını, ülkeyi tüm demokratik teamüllere aykırı olarak yönettiğini ve halka acı çektirdiğini söyledi. Gulle, gençlere ülkenin dört bir yanına dağılacak olan demokrasi ateşini Mağusa’da yakmaları çağrısında bulundu.

Gulle’nin ardından CTP Gençlik Örgütü Genel Başkanı Ürün Solyalı geceye katılanlara hitap etti. Solyalı, özgürlük ve barış yolunda ilerlemeye yılmadan devam edeceklerini vurguladı.

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ise konuşmasında ülkede demokrasinin kurumsallaşması, barış ve çözüm için kavga verdiklerini vurguladı ve daha yürünecek çok yol olduğunun altını çizdi. CTP-BG Genel başkanı, 2009’da hükümetin başına geçen UBP’nin ülkede sadece barışı engellemekle kalmadığını, adalet ve demokrasiyi de uygulamalarıyla katlettiğini kaydederek, iktidardan gönderilmesinin zamanının geldiğini vurguladı.

Barışı yeniden inşa etme adına, insan haklarını ve demokrasiyi kurumsallaştırma adına kavgaya devam edilmesi gerektiğini, gençlere bu konuda büyük görevler düştüğünü söyleyen Yorgancıoğlu, bunların başarılması için birlik ve dayanışma içinde bütün toplumsal kesimleri kucaklayarak yürümenin şart olduğunun altını çizdi. Yorgancıoğlu, ülkeye sevdalı olan gençlerle ülkede verilen mücadelenin başarıya ulaşılacağından emin olduğunu vurguadı.

 

CTP Basın Bürosu