Kayalp: Anadolu bölgesine ne yapıldıysa benim dönemimde yapıldı!

Gazimağusa’yı Avrupa ve dünya kenti yapmak için göreve hazır olduğunu dün gece düzenlenen görkemli tanıtım etkinliği ile ilan eden Gazimağusa Belediyesi’nin yıldızlı ekibi, kenti sokak sokak gezmeye devam ediyor. 29 Haziran’dan sonra çıtayı daha da yükselterek, denizle buluşan, altyapısı tamamlanmış, yemyeşil Mağusa’yı halka sunmak için canla başla çalışan yıldızlı ekip, kentin her noktasında sevgiyle karşılanıyor.

Kültürel ve sosyal yaşama katkılarından, altyapı çalışmalarına, her yaştan vatandaşın yaşamında önemli yer tutan çalışmalarına kadar yıldızı bol olan Gazimağusa Belediyesi’nin Başkan adayı Oktay Kayalp ve belediye meclis üyesi adayları 2 gün süren ziyaretlerinde Dumlupınar ve Sakarya’da işyeri ziyaretleri, Anadolu Bölgesi’nde de ev ziyaretleri yaptı. Anadolu Bölgesi’ne gezisine CTP-BG Gazimağusa İlçe Başkanı Erkut Şahali ve Mağusa milletvekili Asım Akansoy da katıldı.

ANADOLU PARKI İNCELENDİ
Maraş’ın Anadolu Bölgesi’nde düzenlenen bildiri dağıtım etkinliğinde halkla birlikte evleri gezen Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, yürüyüş esnasında Anadolu’ya geçmişten bugüne verilen hizmetlerle ilgili de bilgi verdi. Anadolu’ya ilk asfaltın ve kaldırımın kendi döneminde yapıldığını ifade eden Kayalp, geçmişte suyun taşınarak belli noktalardaki depolara döküldüğünü ve insanların eziyet çekerek bu depolardan su almaya çalıştığını anlatarak, bu bölgeye su altyapısı yaparak düzenli su sağladığını söyledi. Anadolu bölgesinde yapımı kısa bir süre önce tamamlanan Anadolu Parkı’nı da ziyaret eden Başkan Kayalp, ayrıca yapımı devam eden halı sahada incelemede bulundu. Spor aletleri ve oyun araçlarının bulunduğu park alanında çocukların güvenliği için parkın zemini kauçuk döşendi.