Fellahoğlu: Alnım açık, elim temiz…

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı ve Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa Belediye Başkan adayı Kadri Fellahoğlu, belediye meclis üyesi adayları ile birlikte Kıbrıs Türk İşçi Sendikaları Federasyonu (TÜRK-SEN) ve Kooperatif Çalışanları Sendikası’nı (KOOP-SEN) ziyaret etti. Fellahoğlu ziyaretlerde göreve geldiği bir yılda neler yapıldığını ve önümüzdeki dört yılda neler yapılacağını anlattı.

LEFKOŞA’YI BATIRANLAR YUVALARINDAN ÇIKTI
Geride bırakılan bir yıla yakın sürede yapılan icraatlar ve gerçekleştirilen ilkleri vurgulayan Fellahoğlu, Lefkoşa’yı bir yıl önceki kötü duruma düşürenlerin bugün yuvalarından çıkarak eleştiri yapmaya çalışmalarını “üzücü” olarak nitelendirdi. Geride kalan bir yılda Lefkoşalıyla el ele verdiğini ve fedakarlıkla sorunları minimize etmeye çalıştıklarını belirten Lefkoşa Belediye Başkanı Fellahoğlu “Katılımcı, şeffaf ve demokratik anlayışa hizmet veriyoruz. Yapı denetim, sağlık taraması, gıda kontrolleri gerçekleştirdik” dedi.
“Başka Lefkoşa yok” diyerek konuşmasına devam eden Fellahoğlu, “Önümüzdeki dört yıl içerisinde sivil toplum örgütleri ile iş birlikteliğimizi daha artırmak, Lefkoşa’ya daha fazla değer kazandırmak istiyoruz. Bu şehri, bu hale sokan popülizmdir. Bizde popülizme yer yok. Alnım açık, elim temizdir. Veremeyeceğim hiçbir hesap yoktur” dedi.

BIÇAKLI: YAPANIN YANINA KALMASIN
Konuşmasına “Başkanı kutlarım” diyerek başlayan TÜRK-SEN Başkanı Arslan Bıçaklı, “Milletvekilliğinden, yanan bir ateşin içine elini sokmak büyük cesaretti. Kadri Başkan bu cesareti gösterdi” dedi. Özelde LTB’de, genelde ülkemizde temel sorunun, yapanın yanına kalıyor olması olduğunu söyleyen Bıçaklı, “Kalmayacak. Yargılanacak. Bedelini ödeyecek. Böyle olması gerek. İnşallah yeni dönemde halkın takdiri ile birlikte Lefkoşa’mızı daha güzel günlere taşıyacağız” dedi ve kendilerinin her türlü desteğe hazır olduklarını vurguladı.

BELEDİYEYİ ÇEK YASAĞINDAN ÇIKARDIK, MAAŞLARI ÖDEDİK
Ekibiyle birlikte Kooperatif Çalışanları Sendikası’nı (KOOP-SEN) ziyaret eden Fellahoğlu, görevde olduğu bir yıllık sürede LTB’yi çek yasağından çıkarttıklarına dikkat çekti. Ziyarette LTB’nin maddi durumu konuşuldu. Engelsiz park; yapı denetimi; sağlık taraması ve salık kontrolü gibi yapılan işlerde örnekler veren LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu, “Borç yapılanmasına gidildi. LTB’yi çek yasağından çıkardık. Ayın beşinde maaşların ödenmesine başladık. Geriye dönük maaşlar ödendik. Her tek kuruşun hesabını yaptık ve tek kuruşu heba etmedik. Elimiz de vicdanımız da açıktır” diyerek işçi statüsündeki 90 kişinin kadrolandığını hatırlattı.

HAYVAN BARINAĞI İÇİN DEVLETTEN YER İSTEDİK
LTB olarak hayvanlara da sahip çıkmak istediklerini ve hayvan barınağı için devletten yer istediklerine de değinen Fellahoğlu, “Meclis üyesi adayı arkadaşlarım geçmişte yapılanları eleştirmek yerine, bu yanlışları düzeltmek için uğraşmak vermek amacıyla aday oldular. Hepsine teşekkür ederim” dedi.

GÜRÖZ: TAKDİRE ŞAYANSINIZ
Konuşmasına “Sizleri ağırlamak büyük bir onurdur” diyerek başlayan KOOP-SEN Başkanı Mehmet Ali Güröz ise “Zor bir dönemden geçtiniz. Takdire şayansınız. Sizlere inanıyor ve güveniyoruz” şeklinde konuştu. Güröz, Başta CTP-BG Lefkoşa Başkan adayı Kadri Fellahoğlu ve meclis üyesi adaylarına başarı dileklerinde bulundu.