CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ve beraberindeki heyet üç saatlik uyarı grevi yapan Arabahmet ve Necati Taşkın İlkokulu’nu ziyaret ederek öğretmenlerle görüştü.

CTP-BG Lefkoşa İlçesi’nin organize ettiği ziyarette Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu yanında eski Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Erdoğan Sorakın, Lefkoşa İlçe Başkanlığını yürüten Mehmet Ceylanlı ve ilçe yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

Gerçekleştirilen ziyaretlerde konuşan CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, hükümetin her alanda olduğu gibi eğitim alanında da beceriksizliğini gösterdiğini ifade etti. Kamu Hizmeti Komisyonu’nun öğretmen alımlarıyla ilgili olarak yaptığı sınavda şaibe olduğunu bizzat Başbakan İrsen Küçük’ün kendisinin açıkladığını vurgulayan Yorgancıoğlu, buna rağmen 40’a yakın öğretmenin geçici olarak atanmasının büyük bir adaletsizlik olduğunun altını çizdi.

BAŞBAKAN ŞAİBE YARATTI

Kamu Hizmeti Komisyonu’nun yaptığı sınavın şaibeli olduğunu söyleyen Başbakan İrsen Küçük’ün, aynı sınavın sonuçlarına bakarak öğretmen atamalarını yapmış olmasını eleştiren Yorgancıoğlu, Başbakan’ın kendisiyle ilgili yeni bir şaibe yarattığını söyledi. Yorgancıoğlu, okullardaki öğretmen eksikliklilerinin ve binaların şantiye halinde olmasının eğitimi olumsuz yönde etkilediğini ifade etti. UBP Hükümeti’nin beceriksizliklerinin ülkeyi kaosa sürüklediğini sözlerine ekleyen Yorgancıoğlu, bu becerisizlikler neticesinde çocuklarımızın büyük bir eğitim kaybı yaşadığına dikkat çekti.