Diyaliz ve Böbrek Hastaları Dayanışma Derneği, devlet hastanelerindeki diyaliz servislerinin yenilenmesi ve büyütülmesi gerektiğini söyledi. Hastaların ihtiyaçlarını karşılamak adına hükümetin yetersiz kaldığını belirten Dernek Başkanı Dr. Zerrin Akalın derneğin sıkıntılarını aktardı.

Diyaliz ve Böbrek Hastaları Dayanışma Derneği, CTP-BG’yi ziyaret ederek yardım sergisinde CTP-BG’nin satın aldığı “Kaos” isimli tabloyu Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu’na teslim etti. Ziyarette konuşan Dernek Başkanı Dr. Zerrin Akalın, CTP-BG’ye böylesi anlamlı bir katkıda bulunmasından dolayı teşekkürlerini belirterek derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Maddi açıdan derneğe katkı sağlamak için ressam Mine Egemen’in tablolarından oluşan bir hayır sergisi açtıklarını ifade eden Akalın, derneğin sağladığı katkıyla diyaliz hastalarının yaşamlarını kolaylaştırıcı faaliyetler gerçekleştireceklerini vurguladı.
 
DİYALİZ SERVİSLERİ YENİLENMELİ
Ülkemizde diyaliz hastalarının yaşadıkları sıkıntıları da dile getiren Akalın, hükümetin hastaların yaşadıkları sorunlara çare üretmekte duyarsız kaldığını söyledi. Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde bulunan diyaliz servisinin büyütülerek yaşanan kadro sıkıntısının aşılması gerektiğini vurgulayan Akalın, Mağusa Devlet Hastanesi’ndeki cihazların ise en erken zamanda yenilenmesi gerektiğinin önemine dikkat çekti.
 
YORGANCIOĞLU: SORUNLARIN GİDERİLMESİ İÇİN HAZIRIZ
CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Diyaliz ve Böbrek Hastaları Derneği’nin çalışmalarını ilgiyle izlediklerini ifade ederek çalışmalarında her zaman yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi. Derneğin bir şeyler üreterek maddi destek toplamaya çalışmalarını büyük bir takdirle karşıladıklarını vurgulayan Yorgancıoğlu, hasta vatandaşlarımızın sorunlarının giderilmesi için her zaman katkı koymaya hazır olduklarını belirtti.