İskele esnafı günlerce siftah yapmadan dükkan açıp kapatarak evine dönüyor. Ayakta durmak için büyük bir mücadele verdiklerini belirten bölge esnafı, deyim yerindeyse kan ağlıyor.

Bölgedeki fiziki koşulların gelişmemesi bir yana hükümetin ‘ekonomik tedbirleri’ karşısında fakirleşen halka yük binmeye devam ediyor. CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu bugün (11 Ağustos) İskele esnafını ziyaret ederek sorunları dinledi. Ziyarette CTP-BG İskele Milletvekili Önder Sennaroğlu ve ilçe yöneticileri de hazır bulundu. Çarşıda ilk kez bu denli durgunluk yaşandığını ifade eden esnaf, günlerce evlerine para götüremediklerini söyleyerek ülkede yaşanan ekonomik krizin işleri durma noktasına getirdiğinden dert yandı. İki yıldan bu yana dükkan kirasını bile kazanmakta büyük güçlük çektiklerini belirten esnaf, zamanında UBP’nin partizanlık yaparak sanayi bölgesinde arsa dağıtımı yaptığını, birçok esnafın bu arazilerden yararlanmadığını ve bugün ağır kira bedelleriyle karşı karşıya kalarak iş yapmaya çalıştıklarını ifade etti.
 
SANAYİ BÖLGESİNDE DURUM VAHİM
CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, “Başlattığımız esnaf ziyaretlerinde gördüklerimiz içinde durumun en kötü olduğu yer İskele. Bunu üzülerek gözlemliyoruz” dedi. Ülke ekonomisinin içinde bulunduğu durumda tüm kesimlerin büyük bir çıkmaz içerisinde olduğunu vurgulayan Yorgancıoğlu, İskele’de çarşının durumunun içler acısı olduğunu belirtti. UBP’nin ülkeyi yönetmekte aciz kaldığını vurgulayan Yorgancıoğlu, “Başbakan kendi kendine ‘Hizmet Hükümeti’ unvanını aldı ancak İskeleli esnafın batışına seyirci kalmaya devam ediyor” dedi. Vatandaşın hizmet beklediği İskele Sanayi Bölgesi’nin belediye tarafından temizlenmediğini de gözlemleyen Yorgancıoğlu, “Ülkedeki en kötü durumda olan sanayi bölgesi burasıdır” dedi.
 
ORMANLAR YAŞADIKÇA O UNUTULMAYACAK
Yorgancıoğlu ve beraberindeki heyet ayrıca Bafra’da bulunan Naci Talat Ormanı’nı da ziyaret ederek Mehmetçik Belediyesi tarafından yapılan piknik alanını inceledi. Belediye Başkanı Ahmet Beyazıt Adalıer’den çalışmalarla ilgili bilgi alan Yorgancıoğlu, Naci Talat isminin CTP için çok ayrı ve anlamlı bir yeri olduğunu belirterek, “Naci Talat’ın ismine atfedilen ormanda yapılan piknik alanı çalışmalarını yerinde inceledik. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Naci Talat ismi ve hizmetleri ormanlar yaşadıkça unutulmayacaktır” dedi.