UBP Hükümeti, çift şeritli olacak Mağusa-Karpaz anayolunun güzergahını halkın ısrarlı taleplerine rağmen kendi bildiği gibi yapmak için ısrar ederse Boğazköylülerin denizle irtibatı kesilecek.

Mağusa-Karpaz Anayolu Boğaz-Boğaztepe-Yarköy Güzergah Komitesi’nin daveti üzerine dün (11 Ağustos) Boğaz bölgesinde incelemelerde bulunan CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu yeni yapılacak olan çift şeritli yolun güzergahının bölge halkının isteklerine göre düzenlenmesi için hükümete çağrıda bulundu. Yorgancıoğlu çift şerit olarak yeniden düzenlenecek olan Mağusa-Karpaz Anayolu’nun 9 Evler-Boğaz güzergahının değiştirilmesinin şart olduğunu söyledi. Komitenin hassasiyetlerine büyük önem verdiklerini belirten Yorgancıoğlu, “Bölgede gerçekleştirdiğimiz ziyaretten sonra bir kez daha komite tarafından talep edilen güzergahın bölge için en doğru güzergah olacağını gördük” dedi.
HÜKÜMET YANLIŞTAN DÖNMELİ
Komitenin de savunduğu gibi Boğaz içerisinden çift şerit olarak geçecek yolun Boğazköylülerin deniz ile bağlantısını keseceğini söyleyen Yorgancıoğlu, hükümet yetkililerinin halkın taleplerine kulak tıkayarak icraatlarını sürdürmesinin yanlış olduğunu ifade etti. CTP-BG olarak Mağusa-Karpaz Anayolu Boğaz-Boğazköy-Yarköy Güzergah Komitesi’nin çalışmalarına destek verdiklerini belirten Yorgancıoğlu, bölge halkının haklı hassasiyetlerini her türlü platformda dile getireceklerinin de sözünü verdi.