Haspolat köyünde köylülere hitap eden Yorgancıoğlu, ülkenin içine düşürüldüğü durumu örneklerle anlatarak UBP Hükümeti’nin zaman kaybetmeden istifa etmesi gerektiğini vurguladı .

CTP-BG Lefkoşa İlçe Örgütü, dün akşam Haspolat ve Cihangir köylerine ziyaretlerde bulundu. Ziyaretlere Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu, Genel Sekreter Asım Akansoy, milletvekilleri ve ilçe yöneticileri katı Haspolat köyünde köylülere hitap eden Yorgancıoğlu, ülkenin içine düşürüldüğü durumu örneklerle anlatarak UBP Hükümeti’nin zaman kaybetmeden istifa etmesi gerektiğini vurguladı . Halkın kurumlarının teker teker batırılarak, elden çıkarmak için zemin yaratıldığını, KTHY’den sonra telefon ve elektrikte yapılmak istenenlerin hem topluma hem de çalışanlara zarar vereceğini belirtti. Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki sonuçtan sadece belediye başkanının değil, UBP Hükümeti’nin de açık sorumluluğu olduğunu belirten Yorgancıoğlu, çalışanların içine düşürüldüğü durumun olumsuz etkilerinin Haspolat’da da görüldüğünü kaydetti. Yorgancıoğlu, UBP’nin sürekli olarak toplumu gerdiğini ve patlama noktasına getirdiğini, uygulanan paketler konusunda toplum çıkarlarının korunmadığını ve Kıbrıs’ın var olan koşullarına da uymadığını vurguladı. 
AKANSOY: HER ŞEYE RAĞMEN UMUT CTP’DİR!
Cihangir ziyaretinde Genel Sekreter Asım Akansoy CTP’nin çalışmaları hakkında bilgiler aktararak, her alanda görüşleri içeren programlarının tamamlanmak üzere olduğunu belirtti. Her şeye rağmen umudun CTP olduğunu vurguladı.
CTP Milletvekili Mustafa Yektaoğlu ise Meclis’te yürütülen yasalarla ilgili CTP’nin görüşlerini aktararak, Değirmenlik Belediyesi başta olmak üzere Mağusa ve Girne Belediyelerinin gelirlerini kısacak düzenlemelere karşı duracaklarını belirtti.
CTP Milletvekili Özdil Nami ise Kıbrıs konusunda bilgiler aktararak, sürecin donduğunu ve bu sürecin tıkanıklığının aşılması için gayret gösterilmediğini belirtti.