Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail ve beraberindeki heyet CTP-BG’yi ziyaret ederek Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu ile görüştü.

Ziyarette konuşan Kocaismail, faaliyetlerini 19 yıldır sürdüren derneğin, toplumun her kesimindeki hastaya hizmet götürmekte olduğunun altını çizdi. Dernek olarak kanser hastalarına umuttan öte ışık olmaya çalıştıklarını ifade eden Kocaismail, ülkenin her yerinde bilinçlendirme çalışmalarının sürdürüldüğünü aktardı. Yakın Doğu Hastanesi ile protokol imzalanmasına yardımcı olarak hastalar için alternatif yaratıldığını kaydeden Kocaismail, Güney’de tedavi gören hastalar için düzenli minibüs seferleri, hemşire ve doktor eşliğinde evde bakım gibi konularda da hizmet verdiklerini belirtti.
 
SOMALİ YARDIMLARI DERNEĞİ ZORA SOKTU
Geçtiğimiz yıl ülke genelinde Somali’ye yapılan yardımlar nedeniyle dernek olarak mali yönden zayıfladıklarını anlatan Kocaismail derneğin mali yapısının tekrardan güçlendirilmesi için yardım talebinde bulundu.
CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ise derneğin faaliyetlerini izlediklerini ifade ederek derneğin çok büyük bir sorumluluk gerektiren bir görev üstlendiğini belirtti. Kanser hastalığında ülkemizin dünya sıralamasında oldukça ilerde olduğunu göz önünde bulundurarak hastalığın oluşmasındaki faktörlerin belirlenmesinin önemine dikkat çeken Yorgancıoğlu, bunların araştırılarak gerekli tedbirlerin en erken zamanda alınmasının gerekliliğine vurgu yaptı.