İskele kitle toplantısında partililerle son siyasi gelişmeleri değerlendiren Yorgancıoğlu net konuştu

 CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu başlattığı kitle toplantılarına dün akşam İskele’de devam etti. İlçe binasında gerçekleşen toplantıda ülke siyasetinde gelinen durumu partililere aktararak gelecek dönemde izlenecek politikalarla ilgili partililerin görüşlerini aldı.

İskele İlçe Başkanı Milletvekili Önder Sennnaroğlu’nun açılış konuşmasının ardından partililere seslenen Yorgancıoğlu, yaptığı konuşmada 2009 yılından itibaren UBP Hükümeti’nin Kıbrıs Türk halkını ezdiğini belirterek halk düşmanı olan bu hükümetten kurtulmak için mücadelenin yükseltilmesi gerektiğini söyledi.

Başbakan İrsen Küçük’ün, ‘halkın iradesi UBP’dir’ şeklindeki açıklamalarına atıfta bulunan Yorgancıoğlu, UBP’nin 2010 yılında gerçekleştirilen milletvekilliği ara seçimini kaybettiği gün halkın iradesini de kaybettiğini hatırlatarak başbakanın yalan söylediğini kaydetti.

ERKEN SEÇİMDEN KORKUYORLAR!

Aylardır ülkenin UBP kurultayı gündemiyle meşgul edildiğini vurgulayan Yorgancıoğlu, “UBP kendi iç kavgaları nedeni ile belli bir takım odaklara teslim oldu, koltukta kalma uğruna Kıbrıs Türk Halkının bünyesine uymayan bir ekonomik programı ne pahasına olursa olsun uygulamaya koydu” dedi.

UBP’deki iç kavgada kim galip gelirse gelsin halk için hiçbir şeyin değişmeyeceğini vurgulayan Yorgancıoğlu, hem Başbakan İrsen Küçük’ün hem de Kaşif’in erken seçimden korktuklarını söyledi. Yaşanan gelişmeler ışığında CTP-BG olarak geçmiş hükümet dönemlerinden dersler de alarak göreve hazır olduklarını dile getiren Yorgancıoğlu, “UBP’nin bu topluma verebilecek hiçbir şeyi yoktur” dedi.