CTP Kadın Örgütü Güzelyurt’ta: Federal Kıbrıs için mücadeleye devam!

CTP Kadın Örgütü Güzelyurt’ta Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeni ile 7 ve 8 Mart günleri narenciye işleme tesisleri, bankalar ve Güzelyurt çarşısını gezerek kadınlara karanfil ve bildiri dağıttı.

Kadın Örgütü’ne, İlçe Başkanı Doğan Şahali, bölge milletvekilleri Mehmet Çağlar, Armağan Candan ve Belediye Başkan adayı Osman Bican da eşlik etti. Dağıtılan bildiride, 8 Mart’ın kadınların özgürlük, eşitlik ve mücadele günü olduğu vurgulandı. Bildiride şu sözler yer aldı:
“8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü tüm dünyada kadınların eşitlik ve özgürlük mücadelesinin bir simgesidir. CTP-BG Kadın Örgütü olarak barışa ve çözüme olan bağlılığımızın ve özlemimizi vurgular, yeniden başlayan müzakere sürecinin yakın takipçisi ve destekleyicisi olacağımızı belirtiriz. Ülkemizdeki kadınların ekonomik, siyasi ve sosyal alanda verdikleri mücadeleyi bu vesile ile kutlarken insan hakları temelinde cinsiyet eşitliğine dayalı, adil, eşit ve Birleşik Federal Kıbrıs için birlikte mücadeleye devam edeceğimizi haykırırız. Duyarsızlığı değil dayanışmayı, üstünlüğü değil eşitliği, esareti değil özgürlüğü gerçekleştirmek için varız!”