Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Ocak Kongreleri ilçeler bazında devam ediyor. Dün (31 Ocak Salı) Girne ilçesine bağlı Karaoğlanoğlu ve Güzelyurt İlçesine bağlı Gaziveren ocak kongreleri yapıldı

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Ocak Kongreleri ilçeler bazında devam ediyor. Dün (31 Ocak Salı) Girne ilçesine bağlı Karaoğlanoğlu ve Güzelyurt İlçesine bağlı Gaziveren ocak kongreleri yapıldı.
Karaoğlanoğlu ocak kongresi, CTP-BG Girne İlçe Binasında gerçekleşti. Ocak örgütü yönetim ve üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği kongreye CTP-BG Girne ilçesinden ise İlçe Başkanı Erkan Eminağa, MYK Üyesi, Girne milletvekili Salih İzbul ve Girne Milletvekili Abbas Sınay da hazır bulundu
Kongrede konuşma yapan İlçe Başkanı Erkan Eminağa ülkeyi ekonomik, sosyal ve siyasal açılardan çıkmaz içerisine sokan UBP hükümetini eleştirerek, 2012 yılında büyük bir hareketlilik beklendiğini kaydetti ve tüm CTP’lileri buna hazır olmaya çağırdı. “Kıbrıs Türk halkını ülkedeki kaos ortamının sorumlusu olan UBP’den kurtarmak bizlerin boyun borcudur” diye konuşan Eminağa, geçmiş dönemde Ocak yönetiminde görev alan ve yeni seçilecek olan arkadaşlara emekleri için teşşekkür etti.
Konuşmanın ardından gerçekleşen seçimde Mehmet Özdoğdu CTP-BG Karaoğlanoğlu Ocak Başkanı olurken, Hüseyin Doğan Ocak Sekreterliğine, Halil Özdoğan Saymanlığa ve Nezih Beyaz’la Fatih Akyol üyeliğe getirildiler.
GAZİVEREN KONGRESİ
Aynı akşam Gaziveren’de gerçekleşen Kongre’de ise CTP-BG Gaziveren ocak Örgütü Başkan ve yöneticileri seçildi. Divan Başkanlığını CTP-BG Güzelyurt İlçe Başkanı Burhan Eraslan üstlenirken, Divan sekreterliklerini de bölge milletvekilleri Dr. Fatma Ekenoğlu ile Prof. Dr. Mehmet Çağlar yaptı.
Kıbrıs sorununun yanı sıra, gündemdeki eylemlerin de değerlendirildiği kongrede ekonomik, sosyal ve siyasal sorunlara ilişkin görüş ve düşünceler ortaya konarak, partinin örgütlenme ve mali sorunlarına ilişkin önerilerde bulunuldu.
Yaşar Oduncuoğlu’nun yeniden Ocak Başkanlığına getirildiği kongre, yeni dönem yönetim kurulunun seçilmesi ve partinin propaganda çalışmalarının artırılmasına ilişkin dilek ve temennilerin dile getirilmesi ile son buldu.

CTP Basın Bürosu