UBP’nin kurultay süresince ortaya koyduğu tartışmaların sonunda, son günlerde yaşadığımız kamu hizmeti komisyonu üyelerinin yargıya taşınan belge sahteciliği ve araştırmalar sonucu ortaya çıkan sınav sonuçlarının dışa sızdırılmasıyla birlikte ülkemiz gençliğinde kamu kurumlarına karşı çok ciddi bir güvensizlik söz konusu olmuştur.

İçeriğinin doğru olduğunu bildiğimiz ancak imzasının sahte olduğu polis tarafından ortaya çıkarılan belge, UBP’nin aslında ülkemiz gençliğini hiçbir şekilde umursamadığı, dikkate almadığı ve sadece kendi çevrelerini dikkate aldığı gerçeğini bir kez daha gözler önüne sermiştir.

CTP Gençlik Örgütü olarak tüm gençler adına bu rezilliğe daha fazla tahammülümüz kalmadığını, en üst makamların toplum önünde küçük hesaplar yaparak tartıştığını görmekteyiz. Bugün burada ülkemiz gençliğinin gelecek kaygısını yetkili makamlara taşımak niyetindeyiz.

Sayın Eroğlu’nun atamış olduğu Kamu Hizmeti Komisyonu’nun zanlı durumundaki üyeleri, yaratmış oldukları birçok haksız durum nedeniyle, ilgili imtihanlarda emeğiyle başarı sağlayan gençleri de zan altında bırakmıştır. Bu şaibeli durumların ortadan kalması ve ilgili makamların yasalardan kaynaklanan yetkilerini kullanması maksadıyla Kamu Hizmeti Komisyonu’na ve Cumhurbaşkanlığı’na ülke gençleri adına başvuruda bulunuyoruz. Ülke gençleri olarak beklentimiz zanlıların görevden alınması ve sınavların iptal edilmesidir.

 

CTP Gençlik Örgütü Genel Başkanı

Ürün Solyalı