Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, başlattığı kitle toplantılarına dün Güzelyurt’ta devam etti.

 Partinin ilçe binasında gerçekleşen toplantıda, ülkedeki son siyasi gelişmelere ilişkin partililerin düşünce ve önerilerini aldı. İlçe Başkanı Burhan Eraslan tarafından açılışı yapılan toplantıda, Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu gerek siyasal gerekse ekonomik konulara ilişkin gelişmeler konusundaki değerlendirmelerini partililerle paylaştı.

KIBRIS SORUNUNDA OLUMLU GELİŞME YOK

Yorgancıoğlu, “Gelmiş geçmiş en kötü hükümet” olarak tanımladığı Ulusal Birlik Partisi Hükümeti’nin, icraatları ile Kıbrıs Türk Toplumunu yok olma noktasına getirdiğine dikkat çekti. Kıbrıs sorununa da değinen Yorgancıoğlu, “Eroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı ve UBP’nin iktidarı döneminde Kıbrıs sorununun çözümüne ilişkin hiçbir olumlu gelişme olmamıştır” dedi.  

HALK DÜŞMANI UBP

Yorgancıoğlu, gerçekleştirilmekte olan toplantının amacının, partililerle bir araya gelip görüş alışverişinde bulunarak halk düşmanı UBP’nin yönetiminden en kısa sürede kurtulmanın yollarını ortak akılla üretmek olduğunu belirtti. Yorgancıoğlu’nun konuşmasının ardından çok sayıda partili söz alarak görüş ve düşüncelerini dile getirdi. Partinin önümüzdeki dönem faaliyetlerine ilişkin önerilerde bulundu.