![CTP, Kremp’i kabul etti](https://cumhuriyetciturkpartisi.org/wp-content/uploads/2024/01/71c81d17fef4cb9e1b175ffb087e434a-750x465.jpg)
Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman ve Dış İlişkiler Sekreteri Fikri Toros, bu sabah Almanya’nın Kıbrıs Büyükelçisi Franz-Josef Kremp’i Parti Genel Merkezi’nde kabul etti.
Görüşmede, Nisan ayı sonunda Cenevre’de yapılacak gayrı resmi 5 + BM toplantısı hakkında görüşler paylaşıldı. Büyükelçi Franz-Josef Kremp’e, CTP’nin Kıbrıs’ta iki toplumlu, iki kesimli, siyasi eşitliğe dayalı federasyon tezini savunduğu hatırlatıldı ve Cenevre’de gerçekleştirilecek toplantıdan bu temeldeki görüşmelerin yeniden başlaması gerektiği ifade edildi.