CTP-BG Lefkoşa İlçesi bu sabah kavşaklarda pankartlı eylem yaparak LTB emekçilerini ziyaret etti…

Lefkoşa Türk Belediyesi’nde çözümlenemeyen sorunlar ve belediye emekçilerinin 2 aydan beri maaş alamamaları nedeniyle yaşananlarla ilgili Cumhuriyetçi Türk partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa İlçesi bu sabah Lefkoşa’daki Başbakanlık kavşağı ile Kaymaklı çemberinde “Lefkoşa’yı seçim temizler” pankartlarının taşındığı ve bildirilerin dağıtıldığı bir eylem yaptı. Eylemin ardından ise CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, CTP-BG Lefkoşa milletvekilleri, ilçe yöneticileri, CTP’li LTB Meclis üyeleri topluca Lefkoşa Belediyesi Temizlik şubesine giderek eylemdeki emekçileri ziyaret ettiler.

Ziyarette işçilere konuşan Yorgancıoğlu partisinin her zaman için emeğiyle geçinenlerin yanında olduğunu kaydederek, bu kaostan çıkmanın yolunun mevcut başkanın istifasıyla yeni bir sürece girilmesi olduğunu belirtti. CTP’nin yerel yönetimlerdeki başarısının altını çizen Yorgancıoğlu, CTP’li Belediye Meclis üyelerinin, LTB’de maaş ödenmesi için yapılacak yasal zemindeki her türlü öneriyi, görüşmeye hazır olduğunu belirtti.   

CTP-BG Lefkoşa İlçesi’nin bu sabahki eylemde dağıttığı broşürlerde ise şu görüşlere yer verildi:

“Ülkemizin en önemli şehirlerinden, Kıbrıslı Türklerin yarattığı simgesi ve her şeyden önce başkentimiz Lefkoşa, bugün UBP ve onun Lefkoşa versiyonu Cemal Bulutoğluları tarafından içler acısı duruma getirilmiştir. Kıbrıs Türk siyasi tarihinin en beceriksiz partisi olan UBP, sadece merkezi hükümette değil, yerel yönetimde de halkımıza yıkım ve mağduriyet getirmiştir.

Lefkoşa ve Lefkoşalılar, bu çarpık ve akıl dışı kent yönetimine ve tek adam zihniyetine layık değildir. CTP-BG olarak bu filmin sonunu, daha en başından gördük ve gerekli uyarıları zamanında yaptık.

Ancak Cemal Bulutoğluları, bağırdığı odalarda yankılanan kendi sesinden başka hiçbir sese kulak vermediği için, Kıbrıs Türk yerel yönetimler tarihinde ilk kez bir belediye böylesine bir batağa saplanmış durumdadır.

Bulutoğluları “yasemin kokacak” diye aldığı Lefkoşa’yı çöplerin ekşimiş kokusuna terk etmiştir. “Kalkınacak “ dediği Lefkoşa Belediyesi’nin çalışanları iki aydır maaşsız bırakılarak açlığa ve yoksulluğa terk edilmiş, üstelik polis devleti uygulamalarıyla baskı altına alınmıştır”

 

CTP Basın Bürosu