Salih Bayraktar: Borçsuz bir Serdarlı yaratacağız!

Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler Serdarlı Belediye Başkan adayı Salih Bayraktar, 29 Haziran’da yapılacak olan yerel seçimlerde halkın kendisine onay vermesi durumunda 4 senenin sonunda borçsuz bir Serdarlı Belediyesi yaratacaklarını vurguladı. CTP-BG Serdarlı Belediye Başkan adayı Salih Bayraktar, belediyenin tahsilat oranının çok düşük olduğuna dikkat çekti. Birikmiş faturaları yapılandırma yoluna gideceklerini kaydeden Bayraktar, vatandaşlara verilen suyun kesilmesinin söz konusu olmayacağını, ancak yapılandırmaya uymayan kişiler olursa da bu noktada akıllı sayaçların devreye gireceğini söyledi. Serdarlı’da vatandaşlara suyun 15 günde bir verildiğini belirten Bayraktar, verilmeyen suyun parasının da doğal olarak ödenmediğini ve bundan dolayı vatandaşın suçlu olmadığını ifade etti.

EN ÖNEMLİ SORUN SU
Serdarlı’da en büyük sorunun su olduğunun altını çizen Bayraktar, göreve gelmeleri halinde belediyede su birimi kurulacağını, suyun sevkiyatı ve denetlenmesinin bu birimden yapılacağını aktardı. Bölgedeki eksik su ihtiyacının Türkiye’den gelecek olan suyla tamamlanabileceğini belirten Bayraktar, ayrıca bölgedeki özel arıtma tesisinden de şebekeye su iletme projeleri olduğunu söyledi. Değirmenlik Belediyesi’yle teknolojiyi kullanarak sondaj çalışması yapma düşüncesinde olduklarını da dile getiren Salih Bayraktar, su sorununu bu şekilde aşmaya çalışacaklarını vurguladı.

ÇALIŞAN RAHAT OLSUN
Serdarlı Belediyesi’nin bünyesinde 35 çalışan bulunduğuna dikkat çeken CTP-BG Serdarlı Belediye Başkan adayı Salih Bayraktar, çalışanların emek ve ekmeklerine saygı duyduklarını belirtti. Çalışanların rahat olmasını isteyen Bayraktar, “Biz gelir pastasını büyütecek, hem personelimizin rahat ve huzurlu olduğu, hem de bölgemizin güven duyduğu bir mali yapı yaratacağız” dedi.

ÇAĞDAŞ BELEDİYECİLİK HİZMETİ VERİLECEK
İnsana yatırım yapan, alt yapı sorunları minimize olmuş, belediyenin 7/24 hizmet verebildiği, gençlerden yaşlılara kadar herkesin günlük hayatına dokunabilen çağdaş belediyecilik hizmeti vermeyi hedeflediklerini anlatan Bayraktar, kolektif çalışarak, şeffaf, katılımcı bir anlayışın en büyük yardımcıları olacağını söyledi. Serdarlı’da Naci Talat Usar, Görneç’de Atatürk ve Gönendere’de Serdarlı ve Sütlüce çıkışlarını sağlayan Şht. Zeka Çorba Caddesi hakkında da projeleri olduğunu ifade eden Bayraktar, bölgede çağdaş altyapıya sahip caddeler oluşturacaklarını vurguladı.

ERGENEKON’A EKO KÖY PROJESİ
CTP-BG Serdarlı Belediye Başkan adayı Salih Bayraktar, Ergenekon köyünde Eko Gün düzenleme düşünceleri olduğunu ifade etti. Bu konuda gerekli çalışmaların tamamlandığını dile getiren Bayraktar, Pınarlı ve Tirmen köylerinde muhtarlarla görüşmeler yaptıklarını, bu bölgelerden gelen şikayetleri değerlendirmeye alacaklarını söyledi. Serdarlı’da oyun parkı ve yeşil alan sıkıntısı yaşandığına dikkat çeken Bayraktar, buna dönük projeleri olduğunu kaydetti. Devlete ve özel girişimcilere 2 milyon TL borç bulunduğunu belirten Salih Bayraktar, “Bu yükü hafifletmek adına bütçemizi planlı ve programlı bir şekilde disiplin altına alıp, geliştireceğiz” dedi.

ÇÖPLÜK CİDDİ TEHDİT OLUŞTURUYOR
Serdarlı’da ciddi bir çöplük sorunu olduğunu ifade eden Bayraktar, çöplükteki yangınların halk sağlığını ciddi şekilde tehdit ettiğini belirtti. Çöplüğün herkesin gireceği bir yer olmaktan çıkarılacağını kaydeden Bayraktar, daha sonra buranın bir ara istasyon haline geleceğini ve belli dönemlerde bu katı atıkların Güngör tesislerine götürüleceğini vurguladı.