Siber: Dünya ile iletişimimiz yok, içe kapanık liderlik değişecek!

Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler (CTP-BG) Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, 19 Nisan’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kıbrıs Türk halkının değişime imza atacağını ve bu değişimin halkın özgüvenini yerine getireceğini ifade etti. Müzakere masasında daha aktif, daha dinamik, daha üretken ve dünyayla iletişim kuran bir yapı oluşturacaklarını kaydeden Siber, “İçe kapanık liderlik önceki beş yılda kazandıklarımızı da kaybettirdi. Liderin görünür olması halkın da görünür olması anlamına gelir” dedi.

CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber dün sırasıyla Lefke çarşısı, Yeşilyurt, Gaziveren, Aydınköy, Yayla ve Gayretköy’ü ziyaret ederek cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili bilgi verdi. Siber’e ziyaretleri esnasında Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, Güzelyurt İlçe Başkanı Doğan Şahali, Lefkoşa İlçe Başkanı Mutlu Azgın, Güzelyurt milletvekilleri Mehmet Çağlar, Armağan Candan ve Hüseyin Erçal ile çok sayıda partili eşlik etti. CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber’i ağırlayan vatandaşlar Siber’i çiçeklerle karşıladı.

DEĞİŞİM TEPEDEN TIRNAĞA
CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber her açıdan bir değişime ihtiyaç duyduklarını ve 19 Nisan seçimlerinin bu değişimin başlangıç tarihini oluşturacağını söyledi. Kıbrıs Türk halkının bu değişimle bölge barışına da hizmet edeceğine vurgu yapan Siber, toplumu düşünerek ülke yararına işler yapmak için yola çıktıklarını kaydetti. Hem müzakerelerde hem de iç sorunlarda aktif olacağını dile getiren Siber, “Sorun varsa ve siz bir makamdaysanız, halk yararına işler yapmak istediğinizde hiçbir şey size engel olamaz. Evet, bu ülkede tepeden tırnağa değişime ihtiyaç var. Görüyorum ki değişim zihniyetlerde başladı. 19 Nisan yeni bir düzenin başlangıç tarihi olacak” dedi. Kendisini sadece yürüttüğü görev olan meclis başkanlığıyla sınırlamadığına değinen Siber, yürüttüğü projeleri anlattı.

‘MASAYA DÖN’ DEMEKLE SORUN ÇÖZÜLMÜYOR
Müzakere masasında daha aktif, daha dinamik, daha üretken ve dünyayla iletişim kuran bir duruma geleceklerini anlatan Siber, “Kendimizi anlatan bir yapı kuracağız” dedi. 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın döneminde bu yapının oluşturulduğunu ancak son beş yılda bütün imajın yerle bir edildiğini vurgulayan Siber, “Liderin görünür olması halkın görünür olmasıdır. İçine kapanık liderler halkın da içine kapalı olmasını sağlar. Biz uluslararası alanda kendimizi anlatan politikalar izlersek güçlü oluruz” dedi. Rum lider Nikos Anastasiadis’in masadan kalktığını ifade eden Siber, sorunun ‘Anastasiadis masaya dönsün’ demekle çözülemeyeceğini, aktif temaslar yürüterek dünyaya kendimizi anlatmamız gerektiğini belirtti.