CTP-BG Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu, Güzelyurt Piyale Paşa Ocak Kongresi’nde vurguladı:

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, UBP’nin iktidarda kaldığı her günün Kıbrıs Türk halkı için bir kayıp olduğunu vurgulayarak, “önümüzdeki süreçte, özellikle de dayatılan özelleştirme yasası ile birlikte sokakta olacağız. Siyasal mücadeleyi yükselteceğiz” diye konuştu.

CTP-BG Güzelyurt Piyale Paşa Ocak Kongresi, dün akşam (7 Şubat, Salı) Güzelyurt İlçe Merkezi binasında toplandı.

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu’nun da hazır bulunduğu Kongrenin Divan Başkanlığını İlçe Başkanı Burhan Eraslan, Divan Sekreterliklerini ise bölge milletvekilleri Dr. Fatma Ekenoğlu ile Prof. Dr. Mehmet Çağlar yaptı.

İlçe Başkanı Burhan Eraslan’ın Kongre açılışını yapmasının ardından, CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu kongreye hitaben bir konuşma yaptı. Konuşmasında UBP’nin iktidarda kaldığı her günün Kıbrıs Türk halkı için bir kayıp olduğunu dile getiren Yorgancıoğlu, siyasal mücadelenin yükseltileceğini vurguladı.

Yorgancıoğlu şöyle konuştu:

“UBP’nin iktidarda kaldığı her gün Kıbrıs Türk halkı için bir kayıptır. Ekonomik alanda, sosyal ve kültürel alanda her gün kayıplarımız vardır. Önümüzdeki süreçte, özellikle de dayatılan özelleştirme yasası ile birlikte sokakta olacağız. Siyasal mücadeleyi yükselteceğiz. Bu mücadele, bir varoluş kavgası ise Kıbrıs sorunu konusunda, kendi kendini yönetme adına, sendikalarımızla, sivil toplumla, halkımızla ortak bir paydada buluşmamız gereklidir.  Bütün bunları yaparken, emeğin karşılığını alması için, insan hakları adına, Kıbrıs sorununun çözülmesi için, Kıbrıslı Türklerin dünyada saygın bir yer edinebilmesi için partimiz mücadelesini kesintisiz sürdürecektir.  Parti örgütlerimiz vermekte olduğumuz mücadeleye, içine girmekte olduğumuz kavgaya hazır olmak durumundadır.”

Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu’nun konuşmasının ardından, kongre üyeleri de söz alarak çeşitli konulardaki görüş ve düşüncelerini dile getirdiler.

Yapılan seçimle Güzelyurt Piyale Paşa Ocak örgütü yeni dönem yönetim kurulu şu şekilde oluştu:  Başkan İbrahim Uysal, Sekreter Kazım Avare, Sayman Hatibe Nasiboğlu, Yerel Yönetimler Sorumlusu Alkan Doktoroğlu, Faal Üye Havva Saygılı, Kadın Örgütü temsilcisi Oya Ülken ve Gençlik Örgütü temsilcisi ise Ebru Uysal.

Yeni yönetimin seçilmesinin ardından, Dilek ve Temenniler gündeminde söz alan kongre üyeleri ise özellikle yerel yönetimler üzerinde durdular. Kongre üyeleri Güzelyurt Belediye hizmetlerinin içler acısı durumuna işaret ederek; Güzelyurt halkının da, layık olduğu çağdaş belediyecilik hizmeti ile buluşabilmesi için CTP Birleşik Güçler’in ilk seçimde Güzelyurt Belediye Başkanlığını kazanması gerektiğini vurguladılar.

 

CTP Basın Bürosu