Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG), Lefkoşa Belediye Başkan adayı Kadri Fellahoğlu ile Belediye Meclis üyesi adaylarını dün akşam Bedesten’de düzenlediği kokteylle tanıttı. Etkinlikte, “Birlik Mücadele Dayanışma” sloganları atıldı.






Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG), Lefkoşa Belediye Başkan adayı Kadri Fellahoğlu ile Belediye Meclis üyesi adaylarını dün akşam Bedesten’de düzenlediği kokteylle tanıttı. Etkinlikte, “Birlik Mücadele Dayanışma” sloganları atıldı.

CTP-BG Belediye Başkan adayı Kadri Fellahoğlu etkinlikteki konuşmasında, adaylığının resmiyet kazanmasının üzerinden geçen zamanda önemli mesafe kat ettiğini ifade ederek, bu süre içinde Lefkoşa’yı “karış karış” gezerek ziyaretlerde bulunduğunu söyledi.

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB)’de yaşanan sıkıntılar nedeniyle Lefkoşa halkının “gururunun incindiğini” belirten Fellahoğlu, “Bu seçim gurur ve onur seçimidir” dedi.

“Belediye emekçileriyle yaptığımız temaslarda bizleri umut olarak gördüklerini anladık” diye konuşan Fellahoğlu, bu umudu boşa çıkarmayacaklarını ifade etti.

Süreçte kendisine destek olan herkese teşekkür eden Fellahoğlu, “Biz bu işi hep birlikte başaracağız. Ekip arkadaşlarımla Lefkoşa’yı Avrupalı başkent yapacağız” dedi.

Fellahoğlu, birlikte yol çıktığı  Belediye Meclis üyesi adaylarının “Yüreğinde Lefkoşa ve insan sevgisi besleyen, yurt aşığı” insanlar olduğunu kaydetti.

 

MECLİS ÜYELERİ TANITILDI

Fellahoğlu’nun konuşmasını CTP-BG’nin Belediye Meclis üyesi adayları tanıtını izledi. Adaylar, özgeçmişlerinin okunmasını ardından kısa  birer konuşma yaptı.

Meclis üyesi adaylarından Önal Aktolga, bilgi ve birikimini çağdaş ve sağlıklı bir Lefkoşa için kullanacağını dile getirirken; İbrahim Demir, ekip arkadaşlarıyla birlikte Lefkoşa’yı hayallerindeki şehir yapmak üzere tüm gücüyle çalışacaklarını ifade etti.

Alev Şensoy, kadınların toplumsal ve siyasal yaşama aktif olarak dahil etmeye kararlı olduğunu belirtirken; Onur Olguner Lefkoşalıların hak ettiği standartlarda bir şehir yaratmak için çağdaş projeler hayata geçireceklerini anlattı.

Adaylardan Ahmet Bağzıbağlı, şeffaf ve hesap verebilir bir belediyecilik anlayışı için çalışacaklarını kaydederken; Zerrin Akalın, yaşlılar, gençler ve çocukların sağlıklı ve mutlu şekilde yaşadığı bir Lefkoşa için gereken neyse yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

Naci Öznergis, akılcı bir maddi planlama ve yenilikçi yatırımlarla Lefkoşa’yı düze çıkaracaklarını söyledi.

Osman Çetinsoy Lefkoşalıları emeğe saygılı, dürüst belediyecilik ile tanıştıracaklarını belirtirken; Ogün Öneri, çocuklara geleceği aydınlık bir Lefkoşa bırakmak için çalışacaklarını anlattı.

Adaylardan Cezar Oransel her Lefkoşalı gibi parkları yeşil alanları ve çevre düzenlemesiyle Avrupa başkenti olmuş bir şehir istediklerini dile getirirken; Ertan İnce, adil, temiz, eşitlikten yana bir düzenle çağdaş bir Lefkoşa’ya ulaşmak için bir araya geldiklerini belirtti.

Yücel Gülhan, tüm mesleki bilgisini Lefkoşalıların hak ettiği hizmeti sonuna kadar alacakları çağdaş bir belediyecilik için kullanacaklarını anlatırken; Tülay Sönmez yaşlıların Avrupa standartlarında bakım hizmeti aldığı, gençlerin sanatsal ve sportif faaliyetlerde bulundukları bir Lefkoşa için üzerlerine düşeni yapacaklarını anlattı.

Belediye meclis üyesi adayı İsmail Özbarış ise Lefkoşa’yı yeniden ayağa kaldırmak için Kadri Fellahoğlu ile birlikte tüm emeklerini ortaya koyacaklarını belirtti. (TAK)