Çatalköy’de yıldızlı belediyeciliğe 3 hafta kaldı

29 Haziran’da düzenlenecek yerel seçimler öncesinde Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler adayları çalışmalarını yoğunlaştırırken, Çatalköy’de de farklı bir heyecan yaşanıyor. Yıldızlı belediyecilikle tanışmaya son üç hafta kala önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek projeler üzerinde detaylı çalışmalar yapılmaya başlandı. Bu kapsamda İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Teberrüken Uluçay da haftasonunu Çatalköy’de geçirdi. Çatalköy Belediye Başkan adayı ve 29 Haziran sonrasının belediye başkanı Ceyhun Kırok ve ekibi ile birlikte köyü gezen Uluçay vatandaşların sorunlarını dinleyerek, Kırok’un hedeflediği projeleri yerinde görme şansı buldu.

Uluçay vatandaşların sorunlarını dinleyerek seçim sonrası belediyelerle ilgili yapılacak düzenlemeleri de aktardı. Belediyelerin mali yapılarının denetlenmesi ile ilgili atılacak adımları Çatalköylülerle paylaşan Uluçay’a köylüler bu konuda büyük destek verdi.

ULUÇAY: YILDIZLI BELEDİYECİLİK ÇATALKÖY’ÜN DE HAKKI
İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Teberrüken Uluçay konuşmasında yerel seçimler sonrasında belediyelerin mali yapılarının denetlenmesi için atılacak adımları detayları ile paylaşarak, belediyeler reformunu anlattı. Çatalköylülerin büyük bir ilgi ile dinlediği projelere köylülerden tam destek geldi. Uluçay daha sonra vatandaşlardan gelen soruları yanıtladı. Öğle yemeğinin ardından Kırok ve ekibi ile rutin seçim gezilerine katılan Uluçay, yıldızlı belediyeciliğin Çatalköy’ün de hakkı olduğunu ve 29 Haziran sonrasında Çatalköylüler için yeni bir dönemin başlayacağını vurguladı.