KTOEÖS Yürütme Kurulu Haspolat Meslek Lisesi’ne ilahiyat bölümü açılması konusundaki görüşlerini almak ve süreçle ilgili bilgi vermek amacıyla CTP-BG’yi ziyaret etti

Başkan Tahir Gökçebel, Genel sekreter Mehmet Taşker, Örgütlenme Sekreteri Aziz Selengin ve Mali Sekreter Vedat Tel’den oluşan Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası Yürütme Kurulu heyeti, (KTOEÖS) dün, (7 Aralık Çarşamba) Haspolat Meslek Lisesi’ne ilahiyat bölümü açılması konusundaki görüşlerini almak ve süreç hakkında bilgi vermek amacıyla Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler’i  (CTP-BG) ziyaret etti. KTOEÖS heyetini kabul eden CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu’na Genel Sekreter Asım Akansoy ve Örgüt Sekreteri Ahmet Barçın eşlik etti.

Haspolat Meslek Lisesi’ne açılan ilahiyat bölümü ile ilgili hazırladıkları ayrıntılı bilgiler dosyayı CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu’na sunan heyet, bu konudaki CTP-BG’ye aktardı.

CTP-BG Genel başkanı Özkan Yorgancıoğlu, bu konudaki görüşlerini daha önce de açıkladıklarını anımsatarak, böyle bir bölüme ihtiyaç olmadığını vurguladı. KTOEÖS’ün bu konudaki çalışmalarını ve tavrını desteklediklerini de ifade eden Yorgancıoğlu, partisinin konuyu her platformda gündeme getireceğini de sözlerine ekledi.